Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jelzáloggal terhelt a lakásom....

Samandra kérdése:

Jelzáloggal terhelt a lakásom.5.620. 000 Ft lett felvéve és svájci frankban fizetjük már 6 éve, így is majdnem 9 millió a tartozás. Van olyan, hogy a bank belemegy, hogy csak a tőkét fizessük vissza?

Figyelt kérdés
Nem tudjuk tovább fizetni, de lenne aki megvenné 5.5 millióért úgy, hogy a kis lakását is megkapnám. Még pár szár ezerrel ki tudnánk pótolni, de a lakás nem ér 9 milliót, hiába 76 m2 és gázos, eladni annyiért nem tudjuk. Ha a bank veszi el, ők lehet még 5.5 m alatt is eladják. Több, mint 3 milliót már kifizettünk. Nincs semmi megoldás, hogy ha mást nem is, de átmenetileg beérjék 5.5 millióval és eladhatóvá váljon a lakás? Nem érné meg nekik akkor már jobban, ha alkut kötnek? Vagy erre nincs lehetőség? Erste bankról lenne szó.

2013. jún. 2. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Be kell menned a bankba, és egyezkedni kell velük. Ajánld fel a lehetőséget, és erre mondani fognak valamit...Nyilván nem tudsz pont így kijönni belőle, de lehet, hogy valami jó kis kedvező lehetőséget sikerülne kialkudnotok a bankkal. Én mindig a tárgyalás híve vagyok. Itt sztem senki se fogja tudni Neked megmondani, mi lenne.. Viszont jó lenne, ha meglépnéd ezt, és utána itt leírnád, én nagyon drukkolok! :)
2013. jún. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kb szerintem úgy lehetne,hogy pl 5 milliót fizettek a banknak és a maradék 4 millió tartozást meg már csak bele fedezné az a házra amit kaptok és akkor arra lesz rádobva a jelzálog..mondjuk akkor ami tuti,hogy kevesebb lenne a törlesztőtök már.

De persze erről csak a bankba fogsz rendes,részletes és tuti választ kapni

2013. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, mindenképp be fogok menni, mert a nagyim kezdte el rágni a fülem, hogy szerinte elengednék a kamatot. Mondjuk szerintem nem, de hátha ki lehetne jönni belőle jobban. Ugyanis csak a fele lakás az enyém, nem is én vettem fel rá a jelzálogot, én csak hozzá járultam. Testvérem költötte el és ő neki kellene fizetnie is, de innentől már nem tudja. És én sem. De ő külföldön van és így nehéz intézkedni, maximum információt adnak nekem.
2013. jún. 2. 17:27
 4/4 anonim válasza:
Szia! Mi is igy voltunk a bankkal csak nagyobb összeggel.. 10 millió 20 évre..8 év alatt kifizettük a 10 milliót... eladtuk a házat, bementünk a bankba ügyvéddel!, mondtuk h alkudni szeretnénk.Majd közölték h alkudni a piacon kell és ha a hitelünket nem fizettük volna fél évig és bedőlni készülne akkor kapnánk némi kedvezményt. :) 11 millát követelt a bank a kifizetett 10 mellé...úgyhogy good luck!
2013. jún. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!