Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakótelepi lakás tűzfalán...

Lakótelepi lakás tűzfalán keresztül ömlik a hideg, valamiféle belső szigetelés segíthet? Ha igen milyen? Penész is volt tavasszal. Bővebben:

Figyelt kérdés
Az épület sarkán van a lakásom, régi építésű lakótelep és régóta itt lakunk. Újítást nem csináltunk. Régi fajta fa ablakok vannak. Tapéta van a szobákban. Van két szoba. Az egyik teljesen az épület sarkán, mindkét oldalán tűzfal. Fél éve végig megjelent a penész körben a tűzfal részen. Eltávolítottam a penészt. A szerkénysort nem toltuk vissza egészen a falhoz úgy 15 centivel kijjebb hagytuk nehogy befülledjen a fal, hogy nem tud rendesen szellőzni. Most télen az egész család beköltözött a másik szobába ott alszunk és a sarokban lévő szobát alig használjuk mert a központi fűtés ellenére nagyon hideg van bent. Ma észrevettem, hogy a sarok szobában a szekrények mögött és végig a falnál szó szerint ömlik a hideg az utcáról a lakásba a falakon keresztül. Még a szekrényen a televízió hátulja is teljesen jég hideg. Mit tegyek? Félek, hogy tönkre megy a szekrénysor és minden más. De ha eltolom a szekrénysort akkor áradni fog a hideg. Ha nem tolom akkor a bútor megy tönkre. Félek, hogy visszajön a penész, az is lehet, hogy már van mert enyhén szürkül a fal azon a részen. Létezik-e jó belső szigetelés ilyen helyzetre? Vagy amíg kívülről nem burkolják be jobban az épület falait addig nem ér semmit a belső szigetelés, mert ugyan úgy lesz penész? Ilyenkor kell-e szólni a közös képviselőnek, hogy jó lenne ha támogatást kérne az épület külső burkolására vagy az az én bajom, hogy ilyen a falam? Nem tudom mit lehet ebben a helyzetben tenni. Az se megoldás, hogy az egyik szobában zsúfolódunk a hideg miatt a másikat meg ott fűtjük üresen. Várom a hozzászólókat.
2013. dec. 13. 00:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azt csinálnám, hogy belülről 3 vagy akár 5 cm vastag hungarocell arra a falra, háló, glett, és párát át nem eresztő festék, mert különben magába szív valamennyi nedvességet, és leválhat állítólag, bár én ebben nem hiszek, de legyen nekik igazuk.

Lehet, hogy nem lesz valami húdetökéletes a szigetelés, de az egész biztos, hogy érni fog valamit. Nálunk a 2 cm is pont elég volt ahhoz, hogy teljesen megszűnjön a penész.

Hátránya, hogy ennyivel kisebb lesz a szoba.

A hungarocell legyen lépésálló, mert ugyan nem jársz a falon, de ha megbillen egyszer a szekrény pakolásnál, vagy megbotlasz és nekitámaszkodsz, akkor az olcsó fajta csúnyán benyomódik.

2013. dec. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 fata.morgana ***** válasza:
Belső szigeteléssel probléma nem fog megoldódni, csak akkor a hungarocell alatt fog penészesesedni a fal. De legalább nem látszik. Ne tolj a hideg falhoz semmilyen bútort, Rakjál be nagyobb radiátort! Ezen csak a fűtés segíthet! Tudd meg hogy mikor van nyáron a fűtéskarbantartás, amikor a radiátorból leengedik a vizet. Cseréld le dupla akkora radiátorra... Ha viszont egyéni mérős a fűtés, akkor ez nem biztos hogy jó ötlet....
2013. dec. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!