Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik a jobb agyagcserep,...

Melyik a jobb agyagcserep, beton cserep vagy cserepeslemez?

Figyelt kérdés
2013. dec. 27. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a cserepes lemezre tippelnék a 3 közül .Van ahova csak ez a célszerű .
2013. dec. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem mondani hogy csaladi hazhoz lenne
2013. dec. 28. 16:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Igazából ez inkább esztétikai és anyagi kérdés.
2013. dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kinek mi indokoljatok letszi
2013. dec. 28. 19:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdés hogy a tetőszerkezet elbírja-e az agyag/betoncserpet? Ha igen, akkor betoncserép, utána agyagcserép. A beton a legtartósabb, nagyon sokat kibír, de az agyag is jó.



A cserepeslemezzel az a bajom, hogy hangos. Volt szerencsém egy zivatar/jégeső alatt ilyen házban lenni, hát szörnyű. Már az esőcseppek is marha hangosak volta, na de mikor elindult a jég, akkor kb olyan volt, mintha géppuskákkal lőtték volna a házat. Hozzáteszem ez a tetőtérben volt, a földszinten elviselhető volt a hangja, bár csöndes azért nem volt. Ez nagyon nagy hátrány szerintem.



De meg kell mondani, nagy előnye a cserepeslemeznek az ára, hogy egyszerű, viszonylag gyors felrakni, és könnyű.

2013. dec. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a tetőszerkezetet és a koszorút kellene ismerni hozzá, ki tudja, mekkora terhelést képes elvinni ? építésztől kérj tanácsot, hidd el, megéri az a 10-20 ezer ft... inkább, mint hogy a fejedre szakadjon a több tonna betoncserép :)
2013. dec. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha a tetőd nem bírna 340 kg -ot négyzetméterenként , akkor már rég leszakadt volna, ugyanis a szélteher és a hóteher együttes mértéke ennyi. ehhez képest a betoncserép súlya négyzetméterenként 36 kg , ami elenyésző a fentiekhez képest. Javaslom a beton cserepet , mert egyáltalán nem vesz be a vizet , és emiatt nem fagy szét soha. Bővebben is tudok segíteni , ács vagyok.
2014. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!