Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi belvárosi bérházba a...

Régi belvárosi bérházba a lichthofba vezethető gázkazán kéménye?

Figyelt kérdés
Kondenzációs gázkazánt szeretnék beszereltetni régi belvárosi társasházba található lakásunkba. Van felettünk még 3 emelet, a kémény bélelése pedig nagy összegbe kerülne. A kémény hosszúsága miatt pedig a kazán nyomása lehetséges, hogy nem lenne elegendő az égéstermék légkörbe juttatásához. A lichthofba vezetés pedig a legegyszerűbb lenne, csak nem találtam rá sehol utálást, hogy ez kivitelezhető-e és szabályos-e.

2014. jan. 2. 11:21
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Megyjegyezném, hogy a kazán szinte vízgőzt bocsát ki, ezért nem veszélyes a többi lakóra.
2014. jan. 2. 11:25
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Kivezetheted, de föl kell vinni a tetőig!

Terveztetni és engdélyeztetni kell!

Az égésterméknek csak egy része vízgőz, van benne szénmonoxid is -rendesen!

2014. jan. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nagy szakértő benne sajnos. Erről hallottam valahol én is, ez jó megoldás lenne is, mivel a közös kéménybe nem igazán vezetném bele, mert sajnos vannak olyan lakók akik kéménybe küldik a páraelszívó-csövet is. Tudnál információt adni, hogy ilyenkor milyen csőre van szükség és ezt hogy oldják meg? (belemásznak a lichthofba?). Olvastam az interneten ilyen duplafalú csőről. Ez lenne az?
2014. jan. 2. 13:05
 4/19 kovpet ***** válasza:
100%

Az előző írta: terveztetni és engedélyeztetni kell. Kötelezően.

A tervrajzon majd ott lesz a válasz az összes kérdésedre.

2014. jan. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a kivitelező cég, aki majd megtervezi, azt mindent megcsinál. Köszönöm a kielégítő válaszokat, de azért nem örülnék, ha egy kazán bekötés kazánostul lenne 1 milla:S
2014. jan. 2. 15:01
 6/19 anonim ***** válasza:
Közel lesz hozzá!
2014. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát igen, de csak így csökkenthető hosszú távon a fűtésköltség és a lakás értékét is növeli.
2014. jan. 2. 19:49
 8/19 anonim ***** válasza:
42%

A közel 1 millás beker ktg-et kb 50év alatt hozza vissza. És sajnos ezek nem házszámok, majd meglátod.

Nézd meg esetleg ezt, olyan 130 körül van a készülék ára.

[link]

2014. jan. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%
Na azért az az 50 év egy kicsit durva!
2014. jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
hát szerintem is egy kicsit túlszámolt!! először vegyük azt, hogy mennyi egy alap kazán ára, azt kivonjuk a kondenzációs árából és azért amennyivel olcsóbb is a fűtés fele, szerintem hamar megtérül mondjuk 5-6 év.
2014. jan. 7. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!