Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül az ELMŰ és a...

Mennyibe kerül az ELMŰ és a FŐGÁZ terveztetése?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy nagylakást két kicsivé szétosztani úgy, hogy a szolgáltatók is külön órán menjenek a két kislakásban.

A lakás maga nagyon szimmetrikus könnyen ki lehet alakítani mindent, csak a szolgáltatók hivatalos engedélyeztetését nem tudom mennyibe kerül. Nem forintra pontosan, csak hozzávetőlegesen érdekel, hogy mennyibe kerülhet mindez?

50.000,- vagy 500.000,- ?


2014. jan. 2. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:

látni kellene a körülményeket,/pl családi ház, panel stb./

igy látatlanba a villany kb 100 körül lenne.../vill szer/

2014. jan. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Régi nagypolgári belvárosi lakás.
2014. jan. 3. 12:43
 3/4 gáztervező válasza:

AZ ELMŰ-ről nincs infom. A FŐGÁZ esetében az új gázmérőhöz "elosztóvezetéki csatlakozás igénylőlapot" kell kitölteni az elosztói engedélyesnél , ami elektronikusan is elintézhető a [link]

Ezt követően a szolgáltató küld egy ajánlatot és egy szerzödést is, amelyben leírja a csatlakozás feltételeit, amely egyedileg kalkulált, kb: 0- 60.000 Ft.

Ha ez meg van - kb: 2 hét- utána egy gáztervezővel a földgázelosztónál felülvizsgált gáztervet kell készítettni, amely kb: 30.000+Áfa.

A felülvizsgált terv birtokában lehet kivitelezni egy jogosultsággal rendelkező kivitelezővel, aki amunkavégeztével le meoztatja a földgázelosztóval. (a meo ingyenes)Ezt követően a földgázelosztó felszerelteti a gázmérőt és a csatlakozóvezetéket összeköti.(ez a tétel az elosztóhálózati szerződésben leírtak alapján a csatlakozási díjban benne van)

Hát ennyi! Nem a német modell:)

2014. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok. sztem 100 ból kijön a villany....de mondom látni kel..


l

2014. jan. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!