Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Áram megoldása vagy kiváltása...

Áram megoldása vagy kiváltása hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Nem lehet bekötni az áramot olyan helyen van az ingatlan de szeretnénk oda kiköltözni.

2013. okt. 31. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Áramot tudsz "csinálni" agregátorral (nagyon hangos és drága az üzemanyag), szélkerékkel és napelemekkel. A szélkerékhez (ha jól tudom) építési engedély kell, és az energia tárolását is meg kell oldani. A nepelemnél ugyanez, ráadásul nem olcsó mulatság egyik sem. És mindkettő erősen függ az időjárástól.


Kiváltani nem egyszerű, attól függ, milyen elektromos berendezéseket akartok működtetni. Világítani lehet petróleum lámpával, mosni is lehet kézzel, csak munkaigényesebb, stb.

Szóval nem egyszerű kérdés. :(

2013. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

A napelemekhez nem kell építési engedély, ha a tetőre stb. telepíted. Ez csak akkor lehetséges gazdaságosan, ha megfelelő tetőd van (nincs árnyékban, tájolás stb.)


Olyan napelemes rendszerre keress, amely sziget üzemmódú. Így akkumulátorokban tárolhatod el az energiát, nem kell a hálózat. Sajnos így sokkal drágább, mint a hálózatra visszatápláló rendszer, de legalább független leszel.


A szélkerekekről nem tudok semmit, gondolom ott is csak a megfelelő széljárás, elhelyezkedés mellett van értelme a beruházásnak.


Remélem tudtam segíteni.

2013. nov. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát igen,mintha csak magamat látnám húszéves suttyóként,engem is ez foglalkoztatott,én is belevágtam,közel tíz évig éltem villany nélkül, a vége az lett hogy elhagytam a házikót engem meg az asszony és kezdtem mindent a nulláról.Máshol lett villanyom,még a csirkeólban is van 380 V.,tudod aki egyszer sokat nélkülözött...
2013. nov. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szélkerékkel lehet annyi áramot termelni, hogy egy családi házat ellásson, őt felesleget is (amit vezetékes helyen vissza lehet táplálni a hálózatba, amiért fizet a szolgáltató). Kicsit költséges, de hosszútávon jó, ha van szél és nem egy védett hely. Akkor csak a napelem jöhet szóba. De az sem 2 fillér.
2013. nov. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
És mit csinálsz ha három hónapig nem fúj a szél meg nem süt a nap? pedig pont akkor kellene a legjobban biciklit hegeszteni? Nekem olyan izzadtságszagú ez az egész megújuló energia,nagyban lehet hogy van értelme,ahol vannak szélerőmű telepek a tengerparton ahol örökké fúj a szél,de hogy tanyán ilyenekkel bohóckodni ráadásul méregdrágán.
2013. nov. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Szélkerékkel lehet annyi áramot termelni, hogy egy családi házat ellásson"


Valóban,csak a komplett kivitelezés többe kerül mint a ház :-)

2013. nov. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A "megújuló energiát" én megnemtérülő energiának nevezném.Ezek néhány kw-os szélkerekek a berendezésével.és a napkollektorok is kb.100 év alatt térülnének meg,de addig tönkremennek.Egy mód van a lakásod" villamosításra.Keress egy szakembert,vetess vele 12 vagy 24v-os LED lámpákat amelyik helyiségbe kell,akkut is és csináltasd meg.Ha nem értesz hozzá,nekezd el magad!Ha merül le az aksi,vidd el reggel feltölteni,este már újra világíthatsz. A TV.hamar lemeríti az aksit!Ez a legegyszerűbb megoldás.
2013. nov. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Verd ki a fejedből azt a tanyát,nem kötözködésből mondom,hanem jó szándékból meg tíz év tapasztalatából.Én áramfejlesztőztem ami kb.napi egy ezres+idő+szarakodás+évente három áramfejlesztő.
2013. nov. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Napelem nagyon drága? Azzal megoldható lenne. Van valakinek?
2013. nov. 7. 17:25
 10/14 anonim ***** válasza:
Van tanya vagy venni akarsz? Ha nincs, felejtsd el az ötletet is.Ma már nem tanácsos tanyán lakni,kirabolnak minden mozdíthatót visznek.Ha ellenálsz agyonvernek,kutyákat mérgezik.Így akarsz,félelemben élni!!
2013. nov. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!