Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Zomancfestek a mennyezetre...

Zomancfestek a mennyezetre konyhaba -jo otlet enyhe beazas ellen?

Figyelt kérdés

Hello!



Szeretnek toletek tanacsot, velemenyt kerni a kovetkezo ugyben.



Husz eve lakom abban a korfolyosos haz masodik emeleti ,30 nm-es kis lakasaban,amirol most beszelni fogok.



A minap uj lako koltozott az alattam levo lakasba es felujitasi munkakba kezdett. Karacsony elott egy nappal szolt nekem,hogy menjek gyorsan,mert beaznak. Lementem, a konyha mennyezeten, a furdoszoba hataran harom ,tizcentis sarga folt volt egymastol nem messze. Az also szomszed kifogasolta,hogy ez most utott at a javitason,amit festes elott szokas elvegezni. Micsinaljunk,micsinaljunk?... Megemlitettem neki ,hogy az elozo szomszed,egy idos holgy szinten szolt nekem ot eve,hogy kis sarga foltok vannak a mennyezeten,asziszem pont ugyanott,de aztan tobbet nem szolt,nem lett belole nagyobb ugy. Nem tudom,mennyivel utana halt meg. Lehet,hogy mar azert nem szolt. A lakas utana par evig uresen allt. Annyiban maradtunk,hogy varjunk egy hetet,mi tortenik a foltokkal, atut-e majd a festesen is.



Januar 10-en ujra lehivott a szomszed,immar bekoltoztek,hogy nezzem meg a mennyezetet,mert most mar sokkal nagyobb a folt. Valoban, fel-egy meteres koron belul tobb kisebb szintelen folt volt. Allitolag meg zomancfestekkel is lemazoltak ott egy kisebb korben ,hogy meggatoljak a beazast,az nem engedi at a vizet. Allitolag mar vizcsepp is landolt a szomszed fejen a mennyezetrol.Erdekes,hogy decemberben sargak voltak a foltok,ezek meg szintelenek,mintha olajfoltok lennenek. Szerintem az lehet a baj,mondom a szomszednak,hogy nehany ruhat kezzel szoktam kimosni es epp erre a teruletre azokat kiteregetem,hadd csepegjenek a foldre le,kozepen meg ugyis lefolyik.Leginkabb a furdoszoba szelenel csepegtetek,a konyha hatarhoz kozel.


Az ott levo resen szivarog le a viz,lehet,a ket helyiseg hataran? Mert a konyha alatt mar nincs vizzaro reteg,ugye.


Igertem,hogy akkor ezt tobbet nem csinalom.Vagy lavort teszek ala.Tegyunk probat egy hetig,nezzuk meg,hogy mi lesz! Ebben maradtunk.



Namarmost a kerdesem az,hogy lehet az,hogy sargas foltokbol szintelen lettek? Nem lehet,hogy a zomancfestek miatt keletkeztek a foltok,ami nem szivja be a parat es a leeso vizcsepp a fejre is ebbol szarmaztathato? Sokat foznek,nagy a para. Erre ok azt mondjak, nincs para,naponta egyszer /!/


mindig szelloztetnek.



En nem szivesen tornem fel a furdoszobaban a kovet emiatt most. Es ujracsempezesek.


A csavar az az egeszben,hogy nincs bent wecem,es kertem oket a felujitas elott,hogy ha mar ugyis lakas- rombolas van naluk,teljes felujitas, megengednek-e hogy a strangot felvezettessem minden kapcsolodo koltseget allva, a lakasomig,es nem engedtek,isten tudja,miert. Ezutan egy hettel jelentkeztek eloszor a foltok...:) Ha a wecet bevezettetem,akkor teljes furdoszoba es csofelujitas is lett volna nalam. De ok ezt nem akartak...



Egyebkent husz eve is mar elavult volt a furdoszobam,mikor vettem,aztota nem volt felujitva. Lehet,hogy a padlocsempe alatt a vizzaro reteg eloregedett?


Vagy a kozponti padloosszekotot kene egy kampos vegu hosszu drottal kitisztitani? Milyen hosszu drot kell?


A furdokadban,mosogatoban tokeletes a vizlefolyas... Attol meg lehet,hogy a kozponti padloosszekoto utani csoszakasz tele van hajszallal,miegymassal es ki kene takaritani? Novemberben volt olyan,hogy egyre kellemetlenebb szag volt a padlooosszefolyo kornyeken es egyszercsak a viz mar nem folyt le,hanem jott kifele a padlora, a furdoben a kozponti padloossszekotobol,mikor a kadba engedtem a vizet. Na,akkor egy kisebb gyermekfej meretu hajcsomot vettem ki kezzel kozponti padloosszekoto racsat leveve.Ilyen husz ev allatt most volt eloszor.Apukam szerint meg van abban tobb is,azert kene a kampos drot.Na,de ha a viz tokeletesen elfolyik a kadban,akkor is lehet ilyen gond?! Emiatt lehet a beazas odalent esetleg?


Ha ejszakara egy liter Domestost a kozponti padloosszekotobe ontok,az jo megoldas? A baratom szerint meg lehet,hogy rosszabb lesz,mert az aljzatbetonban a rest meg jobban kitagitja,lehet ,es meg jobban beazik a szomszed.



Mi a velemenyetek errol?



Udvozlettel



v.



#szomszéd #folt #zomacfestek
2014. jan. 13. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A leírtakból az derül ki hogy a lenti foltok oka 1000 % hogy a te fürdőszobád miatt van!

Valahol valamelyik lefolyó vagy vízcső szivárog ami áztatja a födémet és odalent már kiüt a nedvesség.Ez sajnos idővel csak rosszabb lesz tehát én nem halogatnám sokáig a felújítást.Vízzáró réteg? Szerintem neked olyan nincs az a régi időkben nem volt divat manapság is csak a tehetősek építik be mert horror ára van.

Sajnos a pontos okot csak bontás után tudod megállapítani.

Odalent bármivel is kened be csak rontasz a helyzeten mert ha elzárod a nedvesség útját akkor csak terjed hiszen mindenképpen ki akar jönni valahogy-mondjuk a zománcfesték ez esetben annyit ér mint olaj a tűz ellen.

Sőt ha vízzáró anyaggal kened be megnyúlik alatta a víz és vakolatostul-mindenestül ledobja és akkor szerintem a szomszédnál nem leszel kedves-főleg felújítás után!

2014. jan. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt.

Nem en kenem be vizzaroval,hanem ok kentek be a mennyeztuket vizzaro olajfestekkel. Ugy tudom,hogy az vizzaro.

Az is lehet,hogy a foldre csepego kimosott ruhak miatt van a beazasszeru jelenseg naluk,igaz?

Most a heten lavort teszek a csepego ruhak ala,kiprobaljuk,hogy igy mi lesz.

Akkor lehet,hogy nem vizzaro retegnek hivjak,hanem valami hasonlot szoktak tenni vizes helyisegek ala ,onterulo mitudomenmit.

Csakmar nem kell felbontani a furdoszobamat!

Plane,hogy meg a wc-t sem vezettethetem be!

Amugy se telen csinaltatnam,hanem nyaron a furdofelbontast,ha csinalnam, legszivesebben,ha rajtam mulik.

2014. jan. 14. 09:36
 3/4 A kérdező kommentje:

Épített zuhanyzókba vagy vízterhelésnek kitett felületeken a Mapelastic vízszigetelést ajánljuk 2 rétegben (1,6kg/m2/mm), a fal és padlócsatlakozásoknál Mapeband hajlaterősítő szalag behelyezésével.


16 kg 22 110 Ft

(17 409.45 Ft + ÁFA)



· Ne használjon Mapelastic-ot vastag rétegben (rétegenként több mint 2 mm vastagságban).



tehat 4 nm-re:

tehat maximum 30 000 ft nekem.

hat,nem olcso,az igaz, ha azt vesszuk,hogy a csempe,meg a festek meg ilyesmi szinte ingyen van,olyan olcso!

de lehet ,hogy csak 15 000,ha ketszer 1 mm-t szamolunk.


es ne felejtsuk el,hogy szamos mas ,olcsobb,es esetleg jobb termek is kaphato a piacon.



ha az egesz furdoszoba felujitas kijon amugy 50 ezerbol csempe csovek, minden,akkor ahhoz kepest draga a 30 000.

2014. jan. 15. 11:01
 4/4 anonim válasza:
Legyszi egy kepet probalj meg betenni! Köszi. Konyhafonok32
2021. jún. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!