Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel átalakítás? Falkivágatás...

Panel átalakítás? Falkivágatás. Helység áthelyezése. Stb.

Figyelt kérdés
Szeretném, ha valaki már "átesett" ilyesmin, megírná a tapasztalatait. Konkrétan engedélyeztetés, kivitelezés, lakók, közösképviselő...stb. A konkrét lakás egy 15 emeletesben van a 3.-on. Köszönöm!

2014. jan. 16. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel a panelban minden fal tartófal, ezért erre az esély gyakorlatilag nulla. Főleg úgy, hogy 11 emelet súlyát tartják most azok a falak, amiket kivágatnál.

Nekem, amikor utánajártam (10 emeletesben 5. emeleten), azt mondták hogy egy átadóablak mehet, de már egy ajtó kivágatása is necces. Teljes falakat tuti nem fognak engedni, mert rátok omolhat a ház, mint egy kártyavár.

2014. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Helyiségek funkcióját könnyen meg lehet változtatni. Olyat láttam már, hogy a vizet és a szennyvízcsövet átforgatták a szomszédos helyisége.

A falkivágást nem nagyon értem mire jó. Ahogy előttem is írták nem biztonságos. Nem tudnák nyugodtan aludni 10 emelettel a fejem felett még akkor sem ha a statikus előtte megesküdött rá, hogy jó lesz.

Főleg ahogy a panelek a szocializmusban épültek. Ez nem az a vasbeton amiből a Petronas torony épült, ahol folyamatosan vizsgálták a beton minőségét és akár vissza is bontottak részeket ha valami nem stimmelt.

Itt a jó lesz az, még elmegy csak a terv meglegyen elv érvényesült.

2014. jan. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek! Szóval nem lehet abban a házban, hivatalos úton is kiderült! Nem teljes falat szerettünk volna kivenni, csak vágatni belőle, dehát, ha nem hát nem... van B terv, durva beavatkozások nélküli, az élhetőbbé tételhez. :-)
2014. jan. 17. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!