Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan változtassam meg és...

Hogyan változtassam meg és hangoljam össze a padló, nyílászáró, lambéria színeit?

Figyelt kérdés

A házat amiben jelenleg élünk, szeretnénk az igényeink szerint átalakítani. A nyílászárók (az összes a házban), a padlók (a fürdőkön, kamrán kívűl) az összes ugyanolyan színű, amihez a lépcsőfokok, melyek az emeletre mennek, valamint a konyhabútor és a lambéria (ami az összes emeleti szobában kiteszi a fél mennyezetet a csapott tető miatt, valamint a nappaliba belógó csapott tetőrész, illetőleg a nappali felé épített emeleti kis nappali alja szintén lambéria) hellyel-közzel de full egy színű (a közepes fa szín), ami nekem nagyon sok. Szeretném megváltoztatni, de lehetőség szerint a lehető legtöbb befektetéssel, mivel minden kb. 10 éves, jó minőségű, a padló viszont már cserére szorul. Most először állok ilyen projekt előtt és nem tudom mit érdemes összehangolni és hogy. Ha pl a nyílászárók maradnak, akkor milyen színárnyalat felé mehetek a padló, konyhabútort illetően? Van lehetőség a lambéria színét változtatni (páccal)? Mire érdemes odafigyelnem? A ház 170m2, az emeleten 4, lent 3 szoba található, maximum hányféle színű padlószínben érdemes gondolkodni?

Előre is köszönöm aki tud segíteni.



2013. dec. 29. 15:15
 1/3 A kérdező kommentje:

kb. ilyen színe van mindennek:


[link]

2013. dec. 29. 15:19
 2/3 anonim válasza:

Én azt ajánlom, hogy készíts fotókat azokról a helyekről, ahol jól látszódik minden hangsúlyos felület (lambéria, padló, nyílászáró). Tedd be egy képszerkesztő progiba, és azon változtasd a színeket, amíg a neked tetszőt kombinációt meg nem találod.

A lambériát lehet pácolni, de előtte le kell csiszolni a fáig.

Arra érdemes figyelni, hogy a sötét színek (legyen az a padlón, a falon vagy a lambérián) a helyiséget is sötétítik. Ha eleve kevés az ablak valahol, nincs sok fény, akkor érdemesebb világosabb színeket, árnyalatokat választani.

A lambériát egyébként le lehet szedni, ha valamely helyen túl sok már belőle, és ott lezárni, ahol még jól néz ki.

Ha a szobák nem tartoznak nagyon egybe, pl. mind más funkciójú, akkor lehet őket különbözőre varázsolni. Pl. nálunk az előtér és a konyha padlója ugyanaz, küszöb nélkül és így jól is néz ki. A fürdő felé már van küszöb és ott más is az árnyalat.


(Azt írod: "A lehető legtöbb befektetéssel". Ez így helyes, vagy elírás és a "legtöbb" szó helyett a "legkevesebb"-et akartad írni? Ha van rá bőven anyagi háttér, akkor szerintem a legcélszerűbb belsőépítészt felkeresni.)

2013. dec. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Legkevesebb, csak elírtam.

2013. dec. 31. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!