Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Jelenleg keringető szivattyúva...

Jelenleg keringető szivattyúval működik a fűtésem! A kazánnak mennyivel kell lejjebb lennie a radiátortól, hogy gravitációval is működjön?

Figyelt kérdés
2014. jan. 17. 03:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha sikerül gravitációval akkor kell módosítanom a rendszeren?Maradhat a keringető?Nem kell +ág?Köszönöm
2014. jan. 17. 04:40
 2/11 anonim ***** válasza:
kb 40 centivel
2014. jan. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha gravitációsan akarod működtetni akkor a csőátmérőn is kell változtatni! Kazántól indulva nagy átmérővel(pl.2") kell kezdeni és az utolsó radátorig fokozatosan szűkíteni.

A visszatérő ugyanez fordítva, a kazánig bővül az átmérő.

+ ág nem kell, de a szivattyút meg kell kerülni!

Viszont úgy tudom, hogy gravitációs fűtésnél nyitott tágulási tartálynak kell lenni.

2014. jan. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy a meleg víz felfelé áramlik, a kazán akár a pincében is lehet.

A gravitációs hatásfoka azonban alacsonyabb, többe kerül az energia, mint amit az áram, amit a szivattyú kiiktatásával megspórolsz.

2014. jan. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válasz többé kevésbé jó. Kazán mindegy hol van. Lényeg azonban a gravitációsnál az előremenő ,mondjuk úgy a plafonon megy majdnem, a visszatérő pedig a padlószinten, ellentétben a szivattyússal ami állt. felül megy mind kettő. Csőatmérő ahogy irták , de lényeges a lejtés. Legmagasabb a kazánnál ahová csatlakozik a tágulási is, ahol jobb esetben a rendszer összes levegője távozni tud automatice. Keringetőt bárhová tehetsz rá, elkerülő bekötéssel, és szakmai fortéjjal,arra az esetre ha használni akarod.
2014. jan. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a 3-as válaszra gondoltam a 4-esel nem értek egyet.
2014. jan. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én jó megoldást csak szivattyúval tudok elképzelni,és egy nagyobb tágulás tartállyal .A szivattyut szobatermosztát

vezérelné.A szobatermosztát viszont kazánvíz hőmérsékletével lenne kapcsolatban .Tehát hideg fűtőviz esetén,nem kapcsolna be a szobatermosztát,amely inditaná a szivattyut.Elhűlt víz esetén meg kapcsolná is ki .Egyszerűen sorba kell kötni a működtetést. A nagyobb tágulási tartályra azért van szükség,mert ha már meleg van a házban,a szivattyut a sz.termosztát kikapcsolja,de a kazánban még fokozatosan termelődik a hő,ezáltal melegszik a víz is .Ez a melegvíz felmegy a tá.tartályba ,azaz cirkulálás is van .A kazán robbanás kivédve .Ide nem árt vastagabb csövet szerelni .Aztán a tartály melegvizét is lehet visszahasznositani .A tágulási tartályba érdemes bekötni az előremenőt,visszatérőt .Ha jól van szigetelve ,hőtárolóként működik .

Gravitációnál lassan melegszenek át a radiátorok teljesen

.Keringtetésnél meg a radiátorok teteje és alja közt,csak pár fok különbség van .

2014. jan. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

"Én jó megoldást csak szivattyúval tudok elképzelni,és egy nagyobb tágulás tartállyal .A szivattyut szobatermosztát

vezérelné."


A szivattyút mindenképpen a kazántermosztát kell, hogy vezérelje, -elkerülendő a túlmelegedést!

Nálam úgy van bekötve, hogy elérve a megfelelő hőfokot beindul és megy addig míg vissza nem hűl a víz.

2014. jan. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8as nálad csak a víz vezérli a szivattyút,és akkor is megy a fűtés ,ha a lakásban már csak gatyában lehet megmaradni.

Ezért kell ezt szobatermosztáttal összekötni.De a másik véglet is igaz,ha a lakásban hideg van,és termosztát kapcsolná a szivattyút,és a víz hideg,ebben az esetben sem jár a szivattyú feleslegesen .Tehát a szívattyú csak melegvízet keringtet,de csak akkor ha szűkséges .

2014. jan. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A túlmelegedést csak fűtés odafigyelésével lehet elkerülni .Ezért írtam a nagyobb tágulási tartályt.A biztonság érdekében lehet kényszer indítást is alkalmazni,egy külön kapcsolóval .Ilyenkor mindentől függetlenül működik a szivattyú.Villanyszerelő megoldja .

Előző v.

2014. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!