Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A tavaly ujitottuk fel csaladi...

A tavaly ujitottuk fel csaladi hazunkat, amelynek valyog falai vannak. Harom szobaban vakolas helyett gipszkartonozast valasztottunk. Mit mondtok, jol dontottunk?

Figyelt kérdés

A gipszkartonok femprofilra lettek felszerelve, igy maradt mindenhol minimum 3 cm res (van ahol akar 10 cm is, mivel nem voltak egyenesek a falak) a fal es a karton kozott. Nincs semmi teve a karton es a fal kozze. Szellozok nem lettek hagyva sehol.

Van ket fal a szobak kozott, amely mindkett oldalrol be lett burkolva. Felek hogy idovel tonkre mennek ezek a falak. Vagy az a res a karton es a fal kozott eleg a falaknak hogy kellokeppen lelegezzenek? Tobb helyen lattam mar ezt a megoldast. Szerintetek van okom az aggodalomra?

A mester allitja hogy nem karosodhat a fal. Nagyon szepek lettek a szobak, a futesuk is jol mukodik, de en csak nyugtalan vagyok, mivel nem latom hogy mi tortenik a gipszkarton mogott. Nem tudom ellenorizni a fal minoseget. Romlott e valamennyire vagy minden rendben van. Mi a velemenyetek errol a szituaciorol? Mennyire lesz ez tartos? Meg annyi hogy at lett glettelve minden felulet es Hera diszperzittel lettek kifestve a szobak. Elore is koszonom a valaszokat!



2014. jan. 17. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést bizony a felújítás előtt kellett volna körbe járnod. Ha mester gipszkartonozó, biztos, hogy nem mondja, hogy kockázatos. Neki a munka és a bevétel a fontos.

Elsődleges szempont, hogy alap szigetelése rendben legyen.

Igaz hogy a gipszkarton lélegzik, a Hera is, de ha a falak nedvességet kapnak, sokkal lassabb az elpárolgás, bepenészedhet, dohosodhat alatta. Kívül semmi kép ne rakass rá szigetelést, mert akkor már biztos, hogy a vályog nem tud lélegezni.

Lehet kapni kerek és szögletes műanyag szellőző rácsokat is, érdemes lenne beépíteni néhányat a gipszkartonba. Esztétikailag ezek teljesen beleillenek a belső képbe, és nyugodt lehetnél.

2014. jan. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs alsó szigetelé még jobban berohadnak a falak mint előtte.
2014. jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
nem kell lyukat tenni rá, mert azon be is megy a pára. Így meg kifele jön. A karton kiszívja a párát.
2014. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A lakótér felé ne tegyél szellőzőt.Ha vályogház,gondolom,hogy fafödém van.A padláson láthatod,hogy hol van a fal.A fal mellett a födémet kellene megfúrni föntről,hogy abba a bizonyos 3 cm légrésbe érkezzél.Dugjál bele megfelelő méretű pvc csövet,aminek a tetejét lehetőleg fém hálóval szorosan fedd le.(egerek és bogarak ellen)2 m-enként oldalanként elég 1-1 ilyen szellőző.Nem kell a kültérbe szellőztetni természetesen, elég a padlástérbe.
2014. jan. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De remelem osszeomlani azert csak nem fognak ezek a falak (vastagsaguk kb 40-50 cm). Amirol szo van, az egy haloszoba, gyerekszoba es egy vendegszoba. Mindegyik ujjanon be lett rendezve. En ugy terveztem hogy nem lesz gondom vele, kifestem amikor szukseges es annyi. Annyit tudok csinalni, hogy kiveszem az eggyik anntenna dobozt vagy kapcsolot es ott minimalisan letudom ellenorizni hogy peneszes e vagy sem.Ez a penesz hogyan jutt at a burkolaton keresztul a lakoterbe? A szobakban nyoma sincs penesznek, mar tobb mint egy eve hogy elvegeztuk a munkalatokat, sem kellemtelen szag, sem pedig peneszfoltok nem jelentkeztek.A tavaly telen is vegig futottunk a helysegekben, az iden is mar szeptember kozepe ota es eddig meg minden tokkeletes allapotban van. Ennyi ido utan mar csak lenne valtozas, ha a falaknak nem felelnenek meg az uj korulmenyek, vagy tevedek?
2014. jan. 18. 07:07
 6/7 J-Billy ***** válasza:
Hali, már jórégen volt, de megkérdezném, hogy van valami újság/változás? Penészesedés, vizesedés? Amúgy én is azt javasoltam volna, amit a 4/5-ös válaszadó írt, ti. kis változtatással én is használtam ezt az elvet.
2021. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia.Idén nyáron lebontottuk az egyik szobában a gipszkarton falakat és kivakoltuk a szobát.Igy már nyugodtabb vagyok. Amit mondani tudok, hogy ugyanúgy volt minden a kartonok mögött mint 10 ével ezelőtt. Ami viszont zavart, hogy volt a szobában egy kellemetlen szag, mivel a karton és a fal közti rés nem tudott kiszellőzni. Hiába nyitottunk ajtót-ablakot, amiután becsuktuk, rövid időre rá újból érezni lehetett.Van egy 8 éves kisfiunk. Át akart költözni ebbe a szobába, mivel ez nagyobb. Nem volt más megoldás, le kellett bontani ahhoz, hogy egészséges és komfortos közérzetet tudjunk neki teremteni. Úgyhogy amit ráköltöttünk 10 évvel ezelött a szobára, azt most szószerint kidobtuk az ablakon és kezdtük elölről az egészet.Most már így második nekifutásra jó lett a szoba. Végre nincsenek kellemetlen szagok és nem az jár folyton a fejemben hogy valyon mi lehet a kartonok mögött? Jövőre tervezzük a másik két szoba lebontását is. Röviden összefoglalva, mára már megbántam hogy 10 évvel ezelőtt ezt a megoldást választottam. Nem ajánlom senkinek.
2021. szept. 23. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!