Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudok kimosni 20...

Krisztof kérdése:

Hogyan tudok kimosni 20 literes gázolajos, vagy fűtőolajos, koszos (fém, marmon ) üzemanyagkannát? Benzint akarok majd benne tárolni.

Figyelt kérdés

2014. jan. 19. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Öntesz bele 1-2 dl benzint,jól összerázod a kannában,kiöntöd.Ennyi csak .Mi baja lesz a benzinnek ezek után .Ha tiszta gázolaj ,vagy fűtőolaj volt benn,ez egyébként teljesen egyforma ,még mosni sem kell .
2014. jan. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán brigéciollal. Az leold minden olajos szennyeződést.

Utána jól átöblíted melegvízzel és hagyod kiszáradni a kannát.

2014. jan. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
lánc és sóderből nagyobb kavicsok, forró ultra-dermes víz, belerakod jól összerázod, utána többször kiöblíted, majd meleg helyen kiszárítod.
2014. jan. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
simán benzinnel kilötykölöd, vizet nehogy tegyél bele mert rozsdásodik tőle. Nekem van 10 ilyen 20 literes kannám, mikor vettem őket használtan, gázolaj tárolásra használták, kilötyköltem én is benzinnel és kész, mehetett bele a benzin.
2015. jún. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
39%
Uraim ne legyünk buták, sóder kavicsok? A belsejének nagyon tisztának kell maradnia! Utána meg tönkre megy az autó.
2016. jún. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
80%
Üdv. nem az én kérdésem ugyan,de mi van,ha már rozsdás belül ? Eldobandó,vagy még lehet vele mit kezdeni ?
2018. febr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam az olajkályha tartály rohadt belül de még nem lyukadt ki. Elsőre gázolajat+benzint öntöttem hogy egyáltalán megmozduljon a szabályzó kapcsoló. Ezután kivettem a tartályt, kiöblítettem vízzel, öntöttem bele kevés rozsdamarót langyos vizet, homokot, kavicsokat és addig fáztam amíg fémtiszta lett. Utána kimostam magasnyomásúval benzinkútnál és otthon kiszárítottam. Ennyi volt.
2020. szept. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!