Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a sorrendje a parkettás,...

Mi a sorrendje a parkettás, festett falú szoba felújításának?

Figyelt kérdés

A parkettát csiszolni és lakkozni is kell, de nem tudom, hogy ezt a falfestés előtt vagy után érdemes csinálni. És a falat is le kell csiszolni festés előtt, mert repedezett.


Segítsetek, hogy a legpraktikusabb!



2014. jan. 20. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Általában felújítás és nagytakarítás sorrendje is az, hogy felülről lefelé, és a legbelső sarokból az ajtó felé.


Tehát először a falfestés legyen meg, és utána a parketta felújítása.

2014. jan. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én először lecsiszolnám a parkettát, aztán a falat, és portalanítanék. Majd jöhet a parketta lakkozása, és ha megkötött a lakk, akkor lehet festeni. A parkettára ne tegyek fóliát a festés alatt, inkább frissen töröljétek fel a festékcseppeket. Szomszédoméknak a frissen megszáradt lakkból még mindíg párolgott ki valamennyi oldószer, és szépen "beleolvadt" a lakkba a takarófólia.
2014. jan. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok:


Hogy mért ezt a sorrendet választanám: A csiszolás porral jár, ami a frissen festett falat koszolja. Viszont ha csiszolás után rögtön festesz, akkor beleszívódhat a lakkozatlan parkettába a festék.

2014. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és inkább a másodikra hallgass :) utólag belegondolva igaza van.
2014. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én meg mégy annyit hozzátennék, hogy NE oldószeres lakk legyen felhordva, hanem vízbázisú.

sokkal környezet barátabb, és nem szívjátok be a hónapokon át párolgó oldószert.

2014. jan. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a festett falról lényegesen könnyebb a parketta-csiszolás porát eltávolítani, mint a frissen lakkozott parkettáról a létra, esetlegesen leeső szerszám, vagy félig rászáradt festék nyomait eltávolítani.
2014. jan. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyenek meg a csiszolások, aztán falfestés nejlonozással és végül lakkozás.
2014. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!