Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit tegyek ha 80% a páratartal...

Mit tegyek ha 80% a páratartalom a szobákban? (panel lakás)

Figyelt kérdés

Tény, az ablakok szarok. De ha kicserélném még annyira se mozogna idebenn a levegő. Vagy rosszul tudom?


1-2 helyen megjelent a penész. 4.en lakunk



2014. jan. 5. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
gyakori intenzív szellőztetéssel csökkentheted a páratartamot.
2014. jan. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
csak akkor meg lehűl a lakás gyorsan nem ?
2014. jan. 5. 12:37
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Buj a takaró alá és ne futsel egyaltalan
2014. jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk 17 fok van és nem fázunk. A panelosok meg főnek a 22-24 fokban és azon szomorkodnak, hogy jaj, fél órára lemegy a hőmérséklet 18 fokra ha kicsit kinyitják az ablakot... Szerintem a fingot meg a lábszagot és a pörköltgőzt nem kell feltétlen a falakba konzerválni.
2014. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta: gyakori, intenzív szellőztetés. Ebben az esetben a falaknak, bútoroknak nincs idejük kihűlni, csak a levegőnek, tehát hamar visszamelegszik a lakás.

Az ablakügyet jól tudod.

Páramentesítő készülékek vannak, de nem ismerem őket.

2014. jan. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ötször öt percig szellőztess mindennap.
2014. jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudod mit, ne szellőztess továbbra se. :)
2014. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Szellőztetés sokszor nem sokat ér mert főleg most is kint magas a páraszint. Páramentesitő az jó ,nekem most is megy egy éjszaka 5-6 l viz . Olcsó gagyit pl. ceresitet ne . Ha ez a problémád megjelent ekkor csakis komplesszoros,kondenzációsat vegyél. Én is a neten szereztem be.
2014. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2014. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyet sem hallottam még, hogy panelban ilyen magas legyen a páratartalom. Hiába nálam az új ablakok, a szigetelés, a szellőzőn kimegy a pára. Én pont, hogy a száraz levegővel küzdök, ilyen 25-30%. Valami ott nem ok. Reggel azonban én is csinálok egy gyors kereszthuzatot.
2018. dec. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!