Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Purhab mennyire veszélyes?

Purhab mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
A szobában ki kellene cserélnem az ajtót. A beépítéshez szükséges purhab(mester purhab), mennyire mérgező? Párolog valami szilárduláskor? A párom kismama rá nézve mennyire veszélyes lehet? Mennyi idő után tartózkodhatna a szobában (ott is alszunk)?

2014. febr. 12. 06:34
 1/9 anonim válasza:

Szia!

Mi is cseréltünk és semmi szaga nincs, ha meleg van benn gyorsabban szárad és lehet ott aludni.

2014. febr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Az is ilyen mester purhab volt vagy az mindegy lehet? Flakonon az van szellőztetni kell, ebből gondoltam, hogy valami lehet benne?
2014. febr. 12. 08:52
 3/9 anonim ***** válasza:

A flakonban lévő oldószerek jellegzetes szagú tűzveszélyes anyagok (izobután, dimetil-éter) és bódító hatásúak is, és a hajtógáz a propán is tűzveszélyes! Használat közben emiatt kell szellőztetni.

Reggel kellene használni, míg a kismama nincs otthon (elmegy a nagyihoz, bevásárolni, moziba...)

A használat után óránként kellene alaposan szelőztetni, estére már nemigen jelent veszélyt.

Itt a biztonság technikai adatlapja:

[link]

2014. febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is valahogy így gondoltam volna. Hétvégén csinálom akkor szerintem, mert akkor megy a reggel, meg a szellőztetés is.
2014. febr. 12. 11:13
 5/9 A kérdező kommentje:
És olyan purhab nincs, ami "egészségesebb" vagyis káros anyagok kisebb mértékben vannak, amolyan "bio purhab". :-))
2014. febr. 12. 11:44
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, a purhabot nem megevésre fejlesztették ki, ezért nincs bio belőle.

Egy adott funkció eléréséhez az amúgy mérgező alapanyagokat oldatban kell tartani. Amikor a levegőn kikeményedik már nem mérgező, és az oldószerep elpárolgása után már egészségre ártalmatlan. Hozzá lehet érni, lehet egy légtérben lenni vele. Mondjuk megenni nem érdemes...

2014. febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze értem. Csak dívik barátságosabb anyagokat csinálni manapság és biztos van különbség purhab és purhab között is. Láttam olyat amiben már más a hajtógáz. Van ami egy, van ami két komponensű az is biztos számít, stb.
2014. febr. 14. 11:57
 8/9 anonim válasza:
Egy hete fekszem az egesi osztalyon a draga kis purhab miatt!befujtam a furdode vele,majd miutan kesz lett egyszeruen berobbant a hajtogaz a levegoben!eredmeny:uj szonyeg,masodfoku egesi serules mind a ket labon....csak ovatosan vele....
2015. szept. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Viszonylag kicsi fürdőszobába fújtam ki egy egész dobozzal.... Majd berobbant az egész...

Eredmény :harmadfokú égés mind 2 lábon... 3 hónap kórház..

Vigyázzatok vele...

2020. jan. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!