Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elmondaná valaki, hogy miért...

Elmondaná valaki, hogy miért ilyen drága? Panel fürdőszoba!

Figyelt kérdés
Szeretnénk felújitattni a 3nm-es fürdönket. Olyan horribilis árakat hallok, hogy hihetetlen. Hogy félmillió alatt kizárt megúszni. Néztem kádat, mosdót és csempét ami tetszik. 50.000 Ft-ba kerülnek együtt. Oké, kell még pár dolog tudom + munkadíj, de... Elmagyarázná nekem valaki, hogy hogy lesz ebből félmillió?
2014. febr. 20. 23:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát úgy, ha az aranyoldalakból találomra felhívsz egy szakembert, aki majd vadidegenként palira vesz, óradíjat, meg kiszállási díjat, meg minden lehetséges vackot felszámol. Az ismeretségi körödben keress megbízható szakit, és a töredékéből kijössz.
2014. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
írd le, hogy mit kell csinálni konkrétan.
2014. febr. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem abban a félmillióban teljes átalakítás van, amikor csöveket is át kell rakosgatni, mert mondjuk máshová akarják tenni a vécét, mint ahol eddig volt. Ha mindent a helyén hagysz, csak kicserélik újra, tutira nem fog ennyibe kerülni.
2014. febr. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Munkadíj baráti áron is 1000-2000ft /nm és ez még csak a csempézés.Hívsz egy vízszerelőt aki kötésenként legalább 5ezret elkér mert ez a legalja.És akkor még nem,vetted meg a csempét,fugaanyagot,ragasztót,az általad kinézett cuccokat(csemperagasztó 2-3ezer ft/zsák mert akármivel nem jó ha feltapasszák-elfelejtettem mondani ha normálisan csinálják akkor a sarkokba kell gumibandázs szalag aminek valami 1000ft-os méterára van,az egész szobát le kell kenni szigetelőanyaggal az is kb 5-10 ezer)Nos a bontásért és a szemét elszállításáért külön kell fizetni,pluszba lehet hogy kell falazni vagy vakolni,ha újra kábelozol mindent akkor az összes vizet újrapakolják,ezt is vésni kell és csak a kiépítésénél is kötésenként fizetsz a vizesnek elég sokat.Szóval ha csak számolgatod csak az anyagok többe kerülnek mint 50 ,mert 50-be nem számoltál bele mindent.Nos ami a munkabéreket illeti,általában 2 ára van a dolognak az egyik mikor szólsz hogy nem kell számla és akkor nem lesz drágább a munkadíj,ha kell akkor számolni kell hogy az áfával többe kerül.

Ezeket általában vállalkozók csinálják,nos fizetni csak apránként és kész munkafázisok után érdemes kifizetni és ezt előre megtervezni megbeszélni.Ez azért is jó mert vannak sajnos olyanok akik előre felveszik a lét,nem értenek hozzá,gányolnak,sajnos sok ilyen után kellett már javítani,de halottam olyanról is hogy nem is csináltak semmit,hanem leléptek egyből,szóval érdemes bizalmatlannak lenni,viszont akik rendesen dolgoznak azokat rendesen kifizetni!Hogy hogyan szerezhetsz jó szakembereket? Mondjuk a szomszédokat vagy ismerősöket kérdezd meg ,hátha valaki felújított és rendben volt velük minden,ez végül is a legjobb ajánlás,mert kész munkáról van egyből referencia.Szóval ismerősöket kérdezgesd hátha tudnak olcsó és jó szakit vagy szakikat!De az is jó ha a családban van aki ért ezekhez és megkéred hogy segítsen,közben te is segítesz és valahogy megcsináljátok.

Mégvalami:Mivel fürdőhelységről van szó,ez nem olyan amit 2 nap alatt megcsinálnak,van hogy meglehet csinálni két nap alatt de azt akkor mg is kell fizetni rendesen!

2014. febr. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Több százezres tétel az biztos. Nekünk 330.000 (csak a kabin, csempe, bútor, munkadíjat külön nem tudok, mert mással együtt újítottak) körül volt, de betonig vertek mindent és új csöveket is húztak. 5 kiló az tényleg sok azért.
2014. febr. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
500000-forint 3m2-es fürdőszobáért csak úgy jön ki ha a csapok szín aranyból vannak. És így van ne az aranyoldalakból válassz szakembert. Bőven megfelel egy olyan ember aki munka mellett maszekon megcsinálja szabadidejében. És fix árba egyezzetek meg .
2014. febr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még annyi az enyém 3.5x3.5 méteres és az nem került 5 kilóba káddal zuhanyzókabinnal mosdóval.
2014. febr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kihagytál valamit:

Ha a csapok színaranyból vannak és sör folyik belőle :)

2014. febr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igaz azt el felejtettem.
2014. febr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok választ, hasznosak voltak! Megpróbálom nem hagyni magam átvágni.
2014. febr. 22. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!