Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a jobb a lemezes vagy...

Mi a jobb a lemezes vagy injektáló szigetelés? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy nálunk a fal vályog és sóskúti kőből lett csinálva és mint kiderült nincs vizzáró réteg az alapon igy ez vizessedő falakat penészt hoz magával.

2014. febr. 21. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem ezt jobb ha magad oldod meg mert horror árért csinálják. És biztosan nem lesz olyan mint amit magadnak csinálsz. pl. a lemezbeütést padló szint felett csinálják vagy 20 cm-rel ahogy én videókon láttam. Na már most akkor vagy felbetonozod az egész ház alját 20 cm-rel ha a belmagasság engedi , persze az összes ajtót is emelni kell vagy úgy hagyod és az alsó 20 cm-er ugyanúgy vizes lesz és nem csináltál semmit. Az injektálóst nem ismerem de szerintem megbízhatób ha lemezzel van elzárva a víz mert az injektált anyagot nem látod hova szívódik fel és hova nem.
2014. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A lemez 100%-os megoldást ad, az injektálás nem. De van amikor csak az injektálás járható, mert a lemez csak akkor, ha

-végigmegy egy fuga a falon amibe be lehet ütni (azaz téglafal)

-Puha vályog vagy vertfal

Szóval a sóskúti kövön nem megy át.

Létezik még a falátvágásos technika, de csak ha nem laksz benne, mert vastagon poros lesz belül is. Meg van a tudománytala-hatástalan "gravomágneses" falszárítás.

2014. febr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A sóskúti kőnél is van hely (fuga) ott sem menne át....?
2014. febr. 21. 16:59
 4/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok feldobhatnál egy képet a kecó faláról okosabbak lennénk. Én az enyémet magam szigeteltem.
2014. febr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

utolsónak

Bocsi,leírnád,mivel hogyan szigeteltél?

Lemezbeütés?

2014. febr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lemezbeütéssel szigeteltem . Vályog házamnak alapja se volt csak téglával körbe aláfalazták régen. Csináltam alá alapot utólag és sima fekete fóliát húztam át duplán a fal alatt. Kiástam a fal alatt 80 cm hosszban 40 cm mélyen fal szélességben. Malyd kihagytam 80 cm ert és megint ástam míg körbe nem értem. Mikor az ásás kész volt fóliát húztam át a lal alatt amit mindkét oldalt fel hajtottam a falra és híg betonnal kiöntöttem az egészet. 1 Hét mulva meg csináltam ugyan így a ki hagyott részekkel azt csá.
2014. febr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

köszi a választ!

gratula,szép teljesítmény!!

2014. febr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm Egyébként felénk alá papucsolásnak hívják. 5 éve 150 ezer ből meg volt kis ház szigetelése. Ebbe benne van az 50 ezer forintos betonkeverő is.
2014. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!