Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Homlokzati hőszigetelésnél a...

Homlokzati hőszigetelésnél a lapokat lehet fentről lefelé rakni?

Figyelt kérdés
Azért gondoltam, mert létráról tenném fel a szigetelést és nem állványoznék. Emeletes a házam és a létrát mindig felragasztandó EPS alá támasztanám, ha fentről lefele haladnék. Ha alulról kezdeném, akkor a meglévő lapok fölé kellene támasztanom a létrát, ami macerásabbnak tűnik.

2014. febr. 23. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
a horizontális sorrend nem fontos szerintem, inkább a megfelelő rétegrend (belülről kifelé): csemperagasztó, szigetelő anyag, ragasztó hálóval, alapozó, nemesvakolat. Mondjuk inkább célszerű lentről felfelé haladni, hogy valamin megálljon, míg a ragasztó köti. Ezért van a lábazat és a fal határán a tartósín. Én ezeket lestem el a mesterektől a nyáron! sok sikert! :) Amúgy nekem is emeletes ház volt, létráról rakták, állványzat nélkül, de úgy, hogy két létrát egymás mellé tettek, és arra egy pallót. magasabb részeknél a létrát a szigetelő anyag mellé támasztották, így nem nyomta...
2014. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
mennyibe került és hol laksz? hány négyzetméter volt?
2014. febr. 24. 18:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha falazni lehet, akkor szigetelni is.

Először azt próbáld ki.

2014. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!