Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fa kezelése lenolaj helyett...

Napkiraly kérdése:

Fa kezelése lenolaj helyett használt sütőolajjal?

Figyelt kérdés
Lehetséges-e? Van-e hátránya?
2014. márc. 15. 00:46
 1/7 anonim ***** válasza:
favédő olajkeverékekben van napraforgóolaj is, így valahogy használható. de a használt sütőolajjal inkább kültéren próbálkozzál, az esetleges szag miatt. jól szűrd át, és kicsit próbáld higítani, hogy jól beszívja a fa.sztem kivitelezhető, de még nem próbáltam.esetlegesen sok legyet és bogarat vonzhat a párolgó kajás illat.
2014. márc. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kültérre akarom, fa melléképület, nem gond ha jönnek rá a rovarok, vagy szagos lesz egy ideig. Attól féltem csak, hogy a fa ha magába szívja esetleg károsodik.
2014. márc. 15. 12:24
 3/7 anonim ***** válasza:
A napraforgóolaj a nemszáradó olajok közé tartozik. Azaz megszárad, kb 3 hónap múlva, 1 hónap múlva szikkatívval.
2014. márc. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az nem gond. Ha más hátránya nincs, akkor lenyomom
2014. márc. 15. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért lakkbenyával kicsit hígítsd meg és csak annyit kenj rá amennyit elszív, könnyebb lesz kenni és mert ha egyszer úgy döntesz, hogy rendes olajfestékkel vagy vastaglazúrra, zománccal lekened, fel fog hólyagosodni a gázosodástól.
2014. márc. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm
2014. márc. 16. 10:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyanra akarod mint falun a kerítést? Az minden nyáron klasszikus szagú, de nem zavaró, sőt!
2014. márc. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!