Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel lehetne eltüntetni...

Mivel lehetne eltüntetni ezeket a foltokat a térkőről?

Figyelt kérdés

Igazából ez nem konkrétan térkő, hanem színezett beton, de a lényegen talán nem változtat. :)


Magasnyomásúval tisztítom. A képen látható, hogy a felületéről szépen leviszi a nagy részét, de fekete foltokkal van tele az egész.

Pontszerű sugárral azt is leviszi - bár úgy is nehezen -, de akkor 1 hónapig csinálhatnám mire leszednem az összes foltot.

Van erre valami szer? Egyáltalán mik lehetnek ezek a foltok ?


[link]



2014. márc. 16. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel színezett beton én úgy látom le van kopva a festék.

A jégeső is produkál ilyet.

2014. márc. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy szimplán egy erősebb magasnyomású kéne?

Mert pontszerűre állítva viszi ez a 100 baros is, de úgy sose végeznék. Ha mondjuk szereznék 150 barosat, akkor talán ott már vinné szórva is?! Így, hogy a nagyját lepucolja ez a gép, utána már egyszerűbb volna.

2014. márc. 16. 18:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Látványra olyan, mintha rágógumi lenne beletaposva. De gondolom nem az. Mivel szennyezett a beton?
2014. márc. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, hogy mi lehet ez. A déli oldalon például egy darab sincs a járdán, mert ott védett volt a széltől/esőtől..stb.


Eleinte amikor a hátsó udvart tisztítottam, akkor azt gondoltam, hogy a selyemakác ragadós virága miatt van, de hát elől is ugyanilyen foltos, pedig ott semmiféle fa nincs, amiről hullhatott volna rá bármi.


Lehet elég lenne annyi, hogy szereznék egy 150-200 baros magasnyomásút, aztán az szórva is levinné.

2014. márc. 17. 18:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy próbát mindenképpen megér, hogy egy jóval erősebb géppel tisztítási próbát végzel. Ha jól tudom van spéci kövezet-tisztító fej. (A Kercher-hez) Úgy rémlik, hogy egy golyó is ketyereg benne, de ebben nem vagyok biztos...
2014. márc. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na igen, csak nehéz beszerezni. Otthon általában mindenkinek ~100 bar környéki van. Kölcsönzőben is 150 bar a max, aztán ciki, ha kihozom 6-7e ft-ért.. közbe meg az se jó. :(
2014. márc. 18. 17:53
 7/10 MeaBea ***** válasza:
Ahol még nem tisztítottad le ott látszik hogy vannak moha telepek a betonon. Lehet hogy ezek a foltok azoknak a maradványai, szóval valami szerves lerakódás lehet. Egy kis részen próbáld háztartási sósavval rácseppentve kefével ledörzsölni. Ha lejön könnyen és száradás után nem hagy kimart foltot akkor próbáld nagyobb felületen is.
2014. márc. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam a sósavas megoldást, de nem jött be..

Viszont készítettem néhány közeli képet.


[link]

[link]

[link]

[link]

2014. márc. 19. 17:49
 9/10 MeaBea ***** válasza:

van ez az örök hármas:

sósav

vízkőoldó (foszforsav)

hypo (nátrium hipoklorit)


Én ezeket használom. Nem drágák, talán otthon is van nálad mindegyik. Egyesével próbáld ki kis részen. Ha én takarítok valamit akkor az egyik mindig be szokott válni. Viszont véletlenül se használd együtt.

2014. márc. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MeaBea ***** válasza:
Nem gondolom így hirtelen, hogy a hypo jó lenne, de ha azt kipróbálod azzal várni kell, mert nem egyből hat. A sósav és a vízkőoldónál azonnal kell történnie ha hat, a hyponak kell egy-két óra várakozás.
2014. márc. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!