Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tudnám a világos színű...

Turnacker Bernadett kérdése:

Hogyan tudnám a világos színű tollkabátomról eltüntetni a kézi öblítős mosás után keletkezett foltokat?

Figyelt kérdés

#világos tollkabát #öblítő okozta foltok
2012. dec. 30. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kevés a folt,próbáld meg száraz köröm kefével finoman lekefélni.Vagy az egészet újra kimosni tiszta vízzel(mosószer és öblítő nélkül)
2012. dec. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, megpróbálom még egyszer átöblíteni.Mondjuk másodjára tiszta vízzel öblítettem ki, és még akkor is elég sok folt volt maradt rajta.És ha szerinted nem válik be,akkor tisztító?
2012. dec. 30. 19:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt hittem géppel mosod át,mert kézzel nem tudod belőle rendesen kimosni az öblítőt.Ha más nem lesz akkor tisztító.
2012. dec. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerinted merjem kimosni egy teljes gépi programon?Huh basszus már alig merek vele valamit csinálni,félek hogy rosszabb lesz!!Te mostad már a tollkabátodat mosógéppel??Köszi az eddigi választ!
2012. dec. 30. 20:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak sima öblítésre állítsd a gépet+centri(nem kell hozzá semmi mosószer sem öblítő)


DE ! nézd meg a cimkéjét lehet e gépben mosni.

2012. dec. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én többször is mostam tollkabátot gépben, semmi baja nem lett.
2012. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én is mosógépben mosom a toll kabátjaimat,rendesen mosószerrel és öblítővel csak kímélő programon és 30 fokon.Viszont a lényeg,hogy ne függőlegesen,hanem vízsintesen szárítsd és jól rázogasd meg,hogy a tollak benne ne tapadjanak teljesen össze,még mielőtt kiteríted.
2013. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én nem állnék neki tollkabát mosásnak télen a szárítás miatt. Mitől keletkezett a folt az öblítő kimarta vagy a száradástól?


Én nyáron kimosom gépben 40 fok + centi, és kiakasztom a tűző napra. Folyamatosan átrázogatom és forgatom a szárítókötélen plusz megpróbálom az anyagon keresztül kézzel széttépkedni az összetapadt tollakat.


Sajnos minden mosást kicsit megsínylenek. Egyrészt jövöget ki a toll, tehát csökken a mennyisége, másrészt összetapadnak a tollak és csökken a pufiság. Illetve gondolom a kézzel való tépkedés sem tesz jót neki, de valószínüleg ha ezt nem csinálnám teljesen összetapadnának a tollak.


A száradástól keletkeznek foltok, ezt vagy úgyhagyom vagy azon a részen átnedvesítem újra a kabát anyagát egy szivaccsal, hogy egyszerre száradjon meg az a rész, ugyanis a foltok az egyenlőtlen száradás miatt keletkeznek.


Sajnos az a tapasztalatom, hogy nem érdemes beadni vegytisztítóba ezeket mert csak a pénzt viszi, a kabátot tönkreteszik és nem lesz tiszta, a zsírfolt nem tűnik el pl. nyak részen.

2013. jan. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!