Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi ez a kicsapódás? Mivel...

Mi ez a kicsapódás? Mivel lehet eltávolítani?

Figyelt kérdés

Magasnyomásúval lemostam, megszáradt és ilyen lett a házon a homlokzat.

Így jóformán csúnyább lett, mint volt.



2014. márc. 16. 20:38
 1/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a kép lemaradt. :)


[link]

2014. márc. 16. 20:39
 2/8 anonim válasza:
Azt hiszem a nedves faltol van egyfele gomba de lehet ellene spreht apni.
2014. márc. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem a lábazat véletlenül? A műgyanta nem bírta a mosószert?
2014. márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De, lábazat. :) Lehet az ilyen lábazati vakolatnak nem ízlik a magasnyomású mosó? Esetleg az alatta lévő vakolatból kiázott ásványi sók keveredtek a vízzel és az folyt át?
2014. márc. 16. 22:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ezt bizony úgy nevezik, hogy salétrom, vagyis alatta nedves a fal. Nem egy helyen láttam hasonlót, salétromos falra ráhúznak ilyen burkolatokat abban reményben, hogy ezáltal megszűnik a nedvesedés, pedig dehogy. Ezen is átüt előbb utóbb. A burkolatnak vízállónak kellene lenni, szóval nem kívülről jönnek a foltok, hanem belülről. Ez kicsit ahhoz hasonló, amikor télen átázik a bőrcipőd, és száradás után ilyen fehéres foltok jelennek meg a bőrön, amik nem mások, mint a bőrből kioldott ásványi sók.
2014. márc. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még csak annyit, hogy a foltok eddig is ott voltak, legfeljebb a portól és kosztól nem látszódtak.
2014. márc. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, ilyesmit olvastam én is azóta a neten, hogy salétrom kivirágzásnak nevezik.


Nyilván azt kéne, hogy lebombázni a lábazatot és újrahúzni...

Na most néhány ilyen folt miatt ez elég kellemetlen, főleg amiatt, hogy el szeretnénk adni a házat és azért magasnyomásúzom körbe az udvart (járda, lábazat.. stb.), hogy ne legyen rajta fél centi réteg kosz. A kosz valóban le is jött, csak ez a szemét kivirágzás is felbukkant ezzel.


Közben találtam már salétrom kivirágzás eltávolítót. Nyilván ez az okot nem fogja megszüntetni, de most az lenne a cél, hogy viszonylag szép legyen a lábazat, ne ilyen fehér foltos. Eladás előtt nem lenne éppenséggel gazdaságos több százezret rákölteni.

2014. márc. 17. 12:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg esetleg valami olajjal bekenni, esetleg lenolaj. Csak tipp.
2014. márc. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!