Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályogház burkolás. Mivel lehet?

MeaBea kérdése:

Vályogház burkolás. Mivel lehet?

Figyelt kérdés
Van egy vályogházunk, nem tudom hogy van-e szigetelt alapja. Kicsit rendbehoznánk, olvasgattam is már a témában. Lényeg, hogy nem szabad párazáró burkolatokat használni se falon se padlón. Falakat mész alapú glettel javítanánk és mészalapú festékkel festenénk. A burkolattal vagyunk bajba. Most valamilyen vöröses betonszerűség az alja a nagyszobának ami egyenetlen és meg van repedezve. Milyen lehetőségek vannak? Van mázas járólapunk, elég széles/vastag fugával le lehet tenni? A fuga átereszti a párát? Mivel tudom kiegyenlíteni a repedezett vörös aljzatot? Beton úgy tudom tilos mert párazáró. Vagy csak hajópadló+keményolaj+vax amiben gondolkodhatunk?

2014. márc. 19. 15:37
 1/6 Józsi21 ***** válasza:
57%

A padlót egész nyugodtan betonozhatod,sőt szigetelést is rakhatsz alá.

A vályogházaknál a gondot a fal szokta jelenteni.Ha a vályog és az alap között van vízzáró szigetelés,akkor a párazáró burkolat is mehet (pl csempe a fürdőben).

Mivel nem tudod hogy neked van-e nézesd meg egy hozzáértővel.Ha nincs esetleg próbáljátok meg pótolni.

2014. márc. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

rakhatod rá a járólapot vagy betonozhatod nyugodtan. a falak nedvesedése a lényeg amire vigyázni kell.tervezzétek el a burkolatot és úgy hozzátok szintbe folyamatosan a helyiségeket.ez lehet párazáró, sőt, ha hajópadló vagy hasonlót raktok le, akkor kell is, különben alulról rohadni fog a faanyag.

mész alapú festés jó, tudod színezni is őket.


az a vöröses repedezett burkolat nem véletlen agyag lekezelve és színezve és a repedéseket szokták cementtel kiönteni. ezt egy helyen nézzétek meg ,véssétek meg, mert akkor ezt fel kellene szedni és egy megfelelő vastagságú betont leteríteni.

2014. márc. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Még írok pár infót amiket olvastam.


Most csont szárazak a falak, nem akarjuk elrontani ami jó azért vagyunk nagyon ovatosak.


Rengeteg helyen olvastam olyant, hogy nem ajánlott vizzáróra szigetelni a padlót. Pl a párnafákra rakott hajópadlót se szabad lakkozni mert az párazáró. Csak keményolajjal és vaxal kezelni mert az páraáteresztő. Ha még vízzáróra le is szigetelnénk, akkor a talajból a padlón keresztül nem tud kipárolgni nedvesség és a falak felé fog megindulni ami szépen lassan felkuszik a falon. Persze ott ki fog párologni mert meszes festék átengedi de csunya nedvességfoltos lehet tőle bent és kint is akár. Állítolag ezért fontos hagyni a talaj kipárolgását.


Másik fele, hogy van ahol meg azt írják, hogy betonozni is lehet - ahogy ti is írtátok. Össze vagyunk zavarodva teljesen.

2014. márc. 19. 19:37
 4/6 Józsi21 ***** válasza:
Nyugodtan betonozhatsz!A ház gondolom nem 3-4 éve épült,a talaj már régen kiszáradt.
2014. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

talán olvastad már, de itt sokminden van a vályogházakról, és ez egy ebben járatos építészé, akár vele is konzultálhatsz ha sikerül:

[link]


amennyiben hasonlóan újítod fel mint régen építették, úgy olcsó is lesz, és biztosan gond sem lesz

2014. márc. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
....
2017. nov. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!