Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A parketta egy hálószobába jó?

A parketta egy hálószobába jó?

Figyelt kérdés
Anyáéknak azt mondtam,szeretnék parkettát a szobámba,mert az szép lenne, most szőnyegem van.Azt mondták,hogy az hideg, én meg mondtam,lenne rajta 1-2 szőnyeg.Nem tudom,mennyire nehéz takarítani,mármint sűrűbben kell,mint a szőnyeget? Jó lenne,ha valaki ebbe tudna íri.

2014. márc. 30. 20:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen,jó bizony .Nem hiszem hogy valami is felülmúlná ez a nagyon régóta bevált burkoló anyagot .Szőnyeget nem csak ezért kell tenni,mert hideg,megjegyzem a többi is télen,hanem mert az nagyon szép egy szobában .Nem kell szőnyeggel lefedni mindent,csak ott ahol járunk.Így mindkettő érvényesülni tud .
2014. márc. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Értem, és a takarítás?
2014. márc. 30. 20:29
 3/26 anonim ***** válasza:
89%

Sokkal könnyebben takarítható és ami fontos, időtállóbb is, mint a padlószőnyeg. Az utóbbi 1-2 éven belül ronda, kopott, kitaposott, lapos, foltos, nehezen tisztítható, ipari tisztítógépet kell bérelni ha foltos lesz...


A parketta egyszerűen porszívózható, mosható, nem lesz foltos, kitaposott, hosszútávon is szép (10-20 évekig!), egyszerűen fényes marad.


A hidegség igaz, de nekem mindig is parkettám volt mióta választhattam, az ágy előtt, íróasztal előtt, szekrény előtt nyilván szőnyeg van rajta, így nem fázik az ember lába. De nem úgy kell elképzelni azért, hogy -10 fokos, csak egy kicsit hűvösebb. Bár nálunk padlófűtés van már a házban, így nem az :))


Egyébként szerintem jóval esztétikusabb is:

[link]

[link]

[link]

2014. márc. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Álljunk meg egy pillanatra. Szerintem te laminált parkettára gondolsz, ami ugyanis a nevével ellentétben nem parketta. Viszont tényleg hideg és kopog, plusz pár év alatt kikunkorodik, szétesik. A rendes parketta ezerszer jobb, és drágább is. meg recseg :)
2014. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 MrPifta ***** válasza:
szebb, időtállóbb és könnyebben tisztítható.
2014. márc. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
De a laminált is a szőnyegnél előnyösebb.
2014. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Várjunk,4-es válaszoló, most akkor mi a különbség a laminált parketta és a parketta között? :D Mert nem tudom.
2014. márc. 30. 21:42
 8/26 anonim ***** válasza:

A parketta igazi fából van, kb 2 cm vastag, le szokták ragasztani, csiszolni, lakkozni:

[link]


A laminált padló pedig préselt papírra ragasztott (laminált) mintás műanyag fólia max. 7 mm vastag:

[link]

2014. márc. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
És a laminált szét fog csúszni, meg seggreesel rajta. Kopog, és nem parketta. Nekem nem tetszik. A bogarak is alátanyáznak. Persze olcsó, meg húhaszép... de ez akkor sem parketta.
2014. márc. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Aha,értem,köszönöm :) És akkor valamennyivel könnyebb tisztítani,mint a szőnyeget?
2014. márc. 31. 15:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!