Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Sötétre festették korábban a...

Sötétre festették korábban a szobám falát, világos színűre szeretném. Mi a legjobb módja annak, hogy teljesen jó legyen?

Figyelt kérdés
A sokréteges ráfestegetések nem jöhetnek szóba, mert a felkent sötét szín nagyon könnyen sérülős, egyrétegű festék, és egy is vizesruhás dörzsöléssel jön le. Így aztán ha valami ráfröccsen, azt lehetetlen nyom nélkül eltakarítani. Állítólag jupol... Az mennyire jó, ha vizes szivaccsal egyszerűen lemosom, lesúrolom a falról, majd smirglivel is átmegyek rajta amíg teljesen az alapglettig jutok. Kell sok helyen így is javítani, mert nem dolgozták el a megugrálódó glettvas nyomait sem. Tudom, hogy nagy meló lesz, de ez a része nem vészes, csak szeretném úy megcsinálni, hogy az jó is legyen, ne csak csillivilli, de érinthetetlen.

2014. ápr. 17. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet egyszerübb, ha festhető tapétét raksz rá.
2014. ápr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha lejön a festék, akkor hajrá.


Ha van a közeledben gépkölcsönző, akkor lehet megérné bérelni egy falcsiszolót. Én nyáron csináltam egy flex-el. Én gipszkartonozó havertól kaptam kölcsön, de bérelni is lehet ilyen gépeket. Szinte semmi por nem volt, és szép felületet hagyott. Utána ráment egy réteg 0-10-es fehér glett, és lehetett is festeni.

2014. ápr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyesmi csiszolóval dolgoztam, ez lemaradt.

2014. ápr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na a tapétázás a gányolás csúcsa... Az semmiképpen nem járható út.


köszi a falcsiszolós tippet! Ez szimpatikusnak tűnik.

2014. ápr. 18. 21:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Mélyalapoznod úgyis kell, próbáld meg először a jelenlegi festést átkenni vele. Valószínűleg meg fogja fogni, akkor meg mehet rá a festés, persze csak a gány glettelés flekkelése után.
2014. ápr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyből rákenni értelmetlen. Előbb megszabadulok ettől a csúnyától vizesszivaccsal, alatta fehér a glett.
2014. ápr. 19. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!