Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Trinát zománc alá lehet-e...

Trinát zománc alá lehet-e lenolajjal alapozni?

Figyelt kérdés

Vagy bármi mással.

Szeretném kihagyni a Trinát alapozót, nincs most rá pénzem.

Minden választ köszönök!



2014. ápr. 21. 16:25
 1/1 gomzoli ***** válasza:

Szerintem nem, mert tudtommal a zománc előtt még zsírtalanítani is kellene (ha olyan) a felületet, szóval szerintem az olajjal beitatott felületen (gondolom fa) nem hiszem, hogy jól megmaradna tartósan a zománcfesték.

De azt is el kell mondanom, hogy nem vagyok festő, de még csak mázoló se, csupán saját dolgaim közül festegettem alkalmanként ezt-azt.

Ha ez egy régi, újrafestendő ablak, vagy ajtó, akkor figyelembe véve, hogy valóban érni fogja-e víz, lehet, hogy semmiféle alapozót nem tennék a zománc alá, csupán szépen szárazra lecsiszolnám a felületet, és ezután két réteg zománccal lekenném. Az első, jó vastagon kent réteg száradása után a felületet újra megcsiszolnám, hogy a második réteg jobban tapadjon rajta.

2014. máj. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!