Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felújításba kezdtünk a páromma...

Varga Eszti kérdése:

Felújításba kezdtünk a párommal,1 szobás garzonlakásunkban. Hány óráig zajonghatunk, hogy ne ütközzön törvenybe?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 23. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Este 8-ig. De a törvény mellett olyan is van, hogy erkölcs, illem, belátás....
2014. ápr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tényleg? És mégis miből derült ki az, hogy mindezt mi nem vettük figyelembe?? Feltételezem innen ez a megrovó üzenet. De köszönöm.
2014. ápr. 23. 16:03
 3/9 anonim ***** válasza:
pl ha este 10 kor festesz az senkit nem zavar, de ha mondjuk vésed a falat akkor az igen:D
2014. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Prágai Gábor ***** válasza:
A házirendben benne kell lenni, hogy mettől meddig hétköznap és hétvégén. Ha ezt betartod nem lesz gond. A közös képviselő megmondja neked, ha nincs kifüggesztve.
2014. ápr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hétköznap, munkaidőben, és főleg dél körül illik panelfalat hiltizni. Minden mást munkaidőben, főleg ami falkaparászásos dolog, pl. glettelés, csiszolás stb. Ami nem zajos annyira, szóval normál hangerős, azt meg napkeltétől napnyugtáig illik.


Szekrényt ne fúrkáljatok hajnal 2-kor, mert a 2. eset után a fölső szomszéd le fog jönni harmadnap, és egy picit kialvatlanul fog bekopogni hozzád egy kis traccsra. :)

2014. ápr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 NilsHolgersson ***** válasza:
Az igazság az, hogy teljesen mindegy, mit mikor csinálsz valami idióta ugatni fog. Nálam is ez volt. Kiírtam a lépcsőházba 2 nappal előtte, hogy mi várható 8-16 óra között. Két ezeréves vénasszony csak le,-feljött ugatni. Hiába magyaráztam, hogy előre kiírtam, nem hajnalban, nem éjszaka csinálom, nem hétvégén. Akkor is pofáztak tovább. Mondtam, hogy nem hagyom abba, hívjon rendőrt. Nem hívott.
2014. ápr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minek írod ki? Kötelező? panelházban úgyis megállapíthatatlan hol fúrnak. :)
2014. ápr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

változó


nálunk reggel8-este7-ig lehet zajongani..

hétvégén egyáltalán nem, de mérsékelten (tehát nem flexelés, vésés) szombat 14:00-ig...

érdekes mert elviekben a hangos háztartási gépeket is mellőzni kellene hétvéén..gondolhatod hányan tartják be, a mosógép vasárnap estig megy, teljesen hallani a szomszéd lakásból:D:D



Nálunk az a szokáás, hogy kiírjuk a faliújságra, hogy dátum...ettől eddig kérjük a megértést ebben-és ebben a lakásban felújítás lesz.

Persze próbáljuk a zajos dolgokat nem 2 óránként és nem mindennap csinálni, hanem egyben letudni...stb

de a festést pl én is este 10kor csináltam, azt nem hallani

2014. ápr. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hivatalosan soha nem lehet zajongani,mert a nap 24 órájában "csendrendelet" van,de a munkákat is el kell végezni valamikor.Ha tehát amikor hozzá kezdesz "zajongani",és egy szomszéd azonnal odamegy,hogy fejezd be,neked be kell fejezned,mert ha teszed,jogos a rendőri intézkedés,De itt egy link,itt is olvashatsz róla: [link]
2014. máj. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!