Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan kell? Szobafestés

Hogyan kell? Szobafestés

Figyelt kérdés
Újra szeretném festeni a szobámat de aggódok amiatt, hogy van egy rész ahol fel van repedezve a vakolat és nem tudom azt hogyan kell kezelni. És mielött elkezdeném festeni le kell valahogyan alapozni a falat?

2014. ápr. 30. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szobafestő, nem leszek szakszerű:

kétszer szoktam lekenni (nálam a Héra vált be, szépen fed, magam keverem a színt is)


Festés előtt enyhén átcsiszolom a falat ott, ahol szennyezettebb, a vékonyabb repedéseket gipsszel kitöltöm, száradás után finomabb csiszolópapírral simára lecsiszolom és hígabb fehérrel átgurítom, majd kissé sűrűbb állagúval egyszer-kétszer átkenem.

Csak világos árnyalatokkal dolgoztam eddig,szerinem a fehér a legjobb szín tapasztalatot szerezni.

2014. ápr. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A repedést a festék nem fogja eltakarni, azt glettelni kell. A glettelés nem szokott elsőre menni főleg úgy hogy szép is legyen.
2014. ápr. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első nem szbafestő, de arányag egész jól leírta. Nálunk a szakzsargonban a gipszelést - bár anyagában glettel végezzük - akkor értjük amikor lyukakat, karcokat, repedéseket javítunk elsőre 12-es vagy kisebb spaklival. Gletelésnek akkor hívjuk amikor nagyobb felületet kvázi simára húzunk (ezt glettvassal érdemes). "Flekkelni" meg az első fstés után vagy az utolsó festés előtt szokás, ezt már színezni is kell.


Az, hogy a kérdezőnél a vakolat szerkezetében repedezett vagy csak a festék és a glett pattogzik, így neten keresztül nem lehet megmondani, mert nem tudni hogy nem egy 200 éves házban lakik-e. Ha a vakolattal lenne a gond, ott akár vakolni is kéne, de én ezt nem feltételezném, mert elég ritka eset.

2014. ápr. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És ha már szóba hoztad, mi az a "flekkelés"?
2014. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz hozzá akkor ne kezdj neki mert el lehet rontani és kidobtál egy rakás pénzt.
2014. máj. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A flekkelés az szériaglett, víz és festék vagy színezőpaszta viszonylag hígra kevert elegye, kicsivel világosabbra kell hogy száradjon mint a végleges festés. A flekkelés azért szükséges, mert az első gipszeléskor, gletteléskor nem minden esetben tűnnek szembe a hibák, apró karcok és az első gipszelés is picit beszívódhat ha nem volt kőkeményre keverve vagy túl mély volt a lyuk, viszont az első festés után vagy jó súrlófényben, vagy a fényviszonyok megváltozásával - igényesebbek reflektort is használhatnak - igen. Utána rögtön lehet festeni készre. A flekkelést jó spaklival, szépen elvasalva kellene végezni, mert ezt már felesleges lenne csiszolgatni. Esetleg a falikaroknál.
2014. máj. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!