Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért sárgul be a fehér...

Miért sárgul be a fehér festék ajtókon ablakon 1,3 után?

Figyelt kérdés
Meg lehet ezt előzni hogy ne sárguljon be?
2014. máj. 3. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyakrabban kell átfesteni
2014. máj. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi az az 1,3 ? Az én családomban 3 házban 10-15 évre szoktuk átfesteni,de még akkor sem volt sárga,csak nem teljesen hófehér. Lehet,hogy amit eleve felkensz festéket ,nem hófehér.Ha igen akkor meg gyenge minőségű az anyag. Mi mindig Trinát magasfényű mesterzománcot használunk.Igaz ,hogy a legdrágább de ez minőség! Majd később rakok fel képet ajtóról ami 2003-as festésű.
2014. máj. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2-es v ok. [link]
2014. máj. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1,3 mi? Évtized? Évszázad? Mert ha 1.3 évszázad után sárgul, az azért érhető. Szeretném látni, hogy 2-3-szor megsárgul...
2014. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ennek a trükkje az volt régen, hogy kb 5 liter zománcba 0,2 deci feketét tettek. A másik, hogy az olaj tartalmú univerzális alapozót hagyták tendesen megszáradni.

Egyébként egy jó fényes zománc (pl. Mester, Gyémánt) jobban sárgul, mert több benne a polimer, a másik a normál, mert hamarabb mattul. Tehát vagy ez, vagy az. Azonban a sárgulásra rátesz a dohányzás is. 10 évente azonban érdemes újra mázolni az egészet, mert addig ha nem is sárgul be nagyon, tele lesz leverődésekkel, karcokkal - kivéve ha nagyon vigyáznak rá.

2014. máj. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A sárgulásért a nyílt égésterű gázkészülék és az esetleges dohányzás felel, de kb 10évente nem árt átkenni.
2014. máj. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is besárgult, kb. 5 éve festettem, Trináttal. Igaz, én cigizek. Viszont véletlenül felfedeztem, hogyha töményebb domestosos vízzel átsúrolom kicsit (mosogatószivacs dörzsis oldalával), az leszedi a sárga elszíneződést.
2014. máj. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zk.aniko válasza:

Magyarázatot, illetve megoldást nem tudok mondani, de alá tudom támasztani, hogy ez a probléma fennáll. Rengeteg munkát és energiát, és persze pénzt öltem én is bútorok ajtók felújításába, és nekem is sárgul. Novemberben festettem le konyhaszekrény ajtókat, és úgy néznek ki, mintha le lenne lakkozva. Úgyanígy jártam az ajtókkal, és átkent bútorlapokkal is. Nem kellett hozzá csupán 2-3 hónap. Polifarbe, és Trinát festéket is használtam, ahol kellett alapozót, és sajnos egyik sem jobb a másiknál.

Mi nem dohányzunk, nincs nyílt égésterű kazánunk és villanytűzhelyen főzünk, így a lentebbi magyarázatok sem állják meg a helyüket. Mérgemben már írtam a gyártónak is.

A domestoszos trükköt meg fogom próbálni.

2018. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fessetek autó zománccal,az nem sárgul be,mivel akkor újra kéne írni a forgalmit...:D Igaz abból kb 2x annyiba kerül egy sima 1K festék,mint a Trinátból.Vagy lehet még neolux autózománccal is festeni,az később sárgul,de sárgul,tehát az sem annyira jó,mint a kimondott autós festékboltban kapható kikevert autó festék.
2019. szept. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 J. Tóth válasza:
Nekem is besárgult 1,5 év után, a fekete festék hozzákeverést ajánlották vagy a radiátor zománcot ami drágább megoldás inkább az elsőnél maradok.Csak így kezdjetek bele különben kárba vész a munka+a festék+ a szag elvíselése.Próbaként ha kijutok német országba ahol ólcsobb a festék mint itt ,veszek tesztnek egy dobozzal kivácsi leszek az eredményre.
2021. jún. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!