Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van itt olyan akinek a konyháj...

Van itt olyan akinek a konyhája nem a házban van? Pl ház melletti közvetlen melléképület.

Figyelt kérdés

Jelenleg a konyha nálunk úgy van (lesz) megoldva, hogy a bejárati ajtó mellett van közvetlenül egy kis épületnek a bejárata és az lenne a konyha.

A házban szükség van minden szobára és így egy konyha komolyabb átalakítás nélkül oda nem fér be.

Ennek talán az egyetlen előnye, hogy nem lenne kaja szag a szobákban odabent és így viszonylag tágas, ebédlős konyha lenne. Viszont nem tudom, hogy ez mennyire szokás ( itt inkább szükség). Ti mit gondoltok erről?


(Egybe építeni a kettőt sajnos túl drága lenne, és a szellőzés így nem lenne megoldott, annak kialakítása még több idővel és pénzzel járna)


2014. máj. 17. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagymamáméknál volt így. Konyha, ebédlő, nappali féle volt külön a háztól. A házba csak aludni mentünk be. Előnye, hogy a házat könnyű volt tisztán tartani, mert nem ott mászkáltunk napközben, együtt volt a család ebben a közös helyiségben, nem lett kajaszagú a ház. Hátránya, hogy ha vendégeket fogadtunk, akkor azt inkább a házban és a ház teraszán, szóval oda kellett hordani az italt. Ha hideg volt és rossz idő, akkor kellemetlen volt a konyha és a ház között mászkálni.
2014. máj. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Mélyszegénységben élő paraszti nagyszüleimnél volt ez így. Akkoriban normális volt, az általad is említett okokból: a házban volt 2-3 szoba, arra min 5. gyerek meg a szülők nagyszülők, a konyha kellett, hogy költözzön.


Manapság siralmasan bénának tartom az ilyesmit. Ez tipikusan az, amire azt mondom, inkább megéri költeni, de a különálló konyháról az ilyen mélyszegénységben tengődő foltos melegítőnaciban nyomuló falusiak jutnak eszembe.

2014. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amit a 2. említett, hogy mélyszegénység, putri stb.... nekem is ez jut eszembe róla, hiába a többi része nem olyan.

Így tovább gondolkozok az ötleteken, hogy viszonylag kevésből, hogyan lehetne megoldani.

2014. máj. 17. 20:54
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
1. vagyok, nem volt putri, és nem is éltünk mélyszegénységben. Falun szokás (volt) a nyári konyha, na ez volt a nyári konyha, csak egy idő után elege lett mindenkinek a költözködésből minden évben, szóval ez maradt a konyha egész évben.
2014. máj. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1.: egyébként ne érts félre, nem rád reagálva írtam, hanem a saját környezetemből kiindulva ellenszenves nekem ez az egész. Olyan félmegoldás...
2014. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

1. Én sem úgy gondoltam. Nem néz ki a mostani állapot sem annak, de valahogy nekem ez nem szimpatikus, nagyon nem, ezért jut róla eszembe ez a szó is.

Nem lenne ilyen, meg nem is érdekelne, ha lenne annyi pénzem, hogy nem csak ezt megoldom, hanem az egész házat ledózerolom a francba. Ez akkor is igénytelenül hat, ha az egész ház belülről rendesen meg van csinálva.

Nem megbántani akartam ezzel senkit sem, és amúgy is a saját környezetemről van szó, arról nyilatkoztam. :)

2014. máj. 17. 21:22
 7/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, szerintem sem praktikus ez a megoldás, én inkább "feláldoznék" egy szobát, de ettől még nem lesz senki sem putris :)
2014. máj. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne problémázz. Csináljatok a két ajtó elé egy osb lapos kis összekötő folyosót valami bitumenes zsindelytetővel, és akkor egy ajtaja lesz a háznak, és senki sem fog megázni. Ennek a kivitelezése nem olyan drága, és ügyesen bevakolható mintha mindig is ott lett volna.
2014. máj. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Esetleg azt is lehetne,hogy mivel azt írod minden szobára szükség van,az egyik szobát megcsinàljátok konyhànak,és a különálló helyiséget megkapja valaki szobànak...pl legnagyobb gyerek...nagymama stb
2014. máj. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen teljesen külön épületben lévő konyhám."Nyárikonyha"-de én is egész évben használtam.A lakóházzal teljesen szemben, tőle csak egy autóbeálló szélességű betonozott út választotta el.A lakóház eredetileg egy szabvány:gang,középen a bejárat, ami egyben konyha,jobbra-balra egy-egy szoba, a gangról nyílik még terménytároló-padlásfeljáró. Ezt a házat a korábbi tulajdonos a kor divatjának megfelelően átalakította úgy,hogy a nyitott gangot üvegezett verandává beépítette,egy kb 3x3 méteres üvegezett belépőt eléépítve. Ezzel azon kívül, hogy megnőtt az ablakpucolási munka-azt lehetett elérni, hogy az utcai szoba kivételével megszűnt a természetes szellőztetés,mert csak előre, a gang felé volt ablak, ill. a konyhán csak ajtó.A konyha főleg a szellőztetés miatt a külön éplületbe szorult le.Persze a kényelem miatt alapvető dolgok a lakóházban is voltak: kávéfőző, poharak,hűtő,de a főzés mindenképpen ott zajlott. A nyárikonyhának ezenkívül volt egy jó nagy árnyékos terasza és egyébként is elég nagy volt ahhoz, hogy a főzésen kívül étkezni is lehetett ott.A faluhelyen élő embereknek ez a nyárikonyha egyébként is nagyon praktikus dolog volt, mert egy csomó kinti tevékenységük volt,és a nyilván poros-sáros cipőjükkel nem rögtön a lakóházba mentek be napközben, ha egy pohár vizet akartak inni-nem beszélve arról, hogy a kertből felszedett zöldségek pucolása sem egy teljesen tiszta tevékenység, csirkét vágtak-kopasztottak, ,képzeld milyen klassz lett volna ilyen szagok között aludni pld.Szóval szerintem nálad is megoldható lesz a külön konyha, de én kulcskérdésnek gondolom a teraszt, ami a konyha és a lakóépület bejáratát is magában foglalja,és rögtön nem a hátrányait, hanem az előnyeit fogod élvezni.
2014. máj. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!