Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért van az, hogy a költségek...

Miért van az, hogy a költségek megkeresítik az egyébként romantikus lakásfelújítást? (sorolom)

Figyelt kérdés

A párommal álltunk neki felújítani egy kis házrészt, nem is teljes házat, csak egy részét garzonlakásnak.


Iszonyatosan szívesen álltam neki, de most, hogy kezdenek megugrani a költségek már nem vagyok olyan lelkes és boldog, hanem inkább az a keserű szájíz van bennem, hogy mi mindent tudtam volna kezdeni azzal a rengeteg pénzzel ami belement.


Trópusi nyaralás

Minden nap éttermi kaja fél évig

Jacuzzy

Egy használt, de jobb kocsi


Akármi.

Helyette kapok egy bebetonozott, becementezett drágán összetákolt élhetetlen, átgondolatlan "putrit" ebben az országban. Mert a nyugati életszínvonalhoz képest nem nevezném lakásnak azt amiben az itteni emberek élnek.


Én élhetővé, átgondolttá akartam, csak itt van pl egy olyan, hogy akartunk egy kádat.

ebből a kád maga 22 ezer használtan!


de kell hozzá csatorna, az 30 ezer anyagban és még 35-öt elkér a mester és ezek iszonyat profik abban hogyan húzzák le az embert a gányolásukért.


A kádat be kell építeni, le kell csempézni körülötte a területet. szifon kell bele, stb.


És most tartunk vagy 100 ezernél csak a káddal úgy, hogy ebből olyan 20 maga a kád.

És akkor én fizessek ennyit a csatornázásért úgy, hogy amúgy is arany áron van a csatornadíj, de cserébe a szolgáltató csak a kertig vezeti be nekem? a többi az én dolgom? Ennyi erővel a kádvíz mehetne a gyümölcsfák alá is, ha biosampont használunk nem?


És akkor ennyi pénzért "leteszem magam" és innen ez már vákuum, mert vagy használom a kádat, de ha mondjuk költözünk max 20-ért fogom tudni eladni használtan én is, vagy annyiért sem. a maradék 100 ezer (csatorna, stb) meg megy a kukába.


Mi értelme van ennek? (fiatal vagyok, első lakásom)

Kb semmi, meg fogok így keseredni. 100 ezerért veszek egy fürdőbérletet 1 évre valami luxus helyre...


2014. máj. 18. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a világnézetedet, de nem is akarom.

Sokan úgy csinálják, hogy kérnek ajánlatot több iparostól is és úgy döntenek. Ha előre megmondod nekik, hogy mástól is fogsz ajánlatot kérni, akkor valszeg nem fog senki 30 000-et mondani a csatorna anyagköltségére. (Persze ha 50 m-re kell elvinni, akkor de)

35 -ért sok helyen megkapod a kádkiállást, beállítást, beépítést és csempézést.

Azzal azonban nem ártana tisztában lenned, hogy ha valahová kádat szeretnél, az kb 75000-től indul (anyagok+munkadíjak+kád+csaptelep), nem úgy néz ki, hogy 20 a kád, akkor 25-ből az a helyén van, ki- és beépítve.

A felújítás meg attól romantikus, hogy kitalálod, mit akarsz -és azt később sem változtatod meg!!-, kérsz rá ajánlatokat ÉS HA BELEFÉR a költségvetésedbe, AKKOR vágsz bele.

2014. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nézd, az 5 rétegű vízvezetéket én is meg tudom csinálni, de arra nem számítottam, hogy 70 ezrünk el fog menni a csatornára.

Az anyagár fixen 30, ez tényleg ennyi, ebből az egész lakásban lesz 4 kiállás, + 20 méter cső a kertben.

A munkadíjra csak rábólintottam, mert ismerjük a mestert és nem akarom, hogy valami idegen idejöjjön és elrontsa. az 40 lett volna, most olyan 35. ez van, kifizetem.


A kád 20 volt használtan, a többit meg tudom oldani okosba.... inkább csak két baj van: az egyik, hogy használnám is már és nem tudom kivárni.


A másik pedig, hogy a barátnőm kecója aztán ki tudja mi lesz még.

2014. máj. 18. 12:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk apró a fürdőszobánk (amúgy egy éve készül), a kád vagy 200 ezerben volt, egyszerű kis asszimmetrikus sarokkád, ez fér be, nem is egész esztétikusan, de megoldjuk... A burkolást mi végezzük, mert arra tényleg nem telik, de utáljuk is a fúgákat, olyat semmiképp.


Amikor lassan 20 millió elköltése (nem tudtuk megoldani olcsóbban, jól szigetelt házat akartunk szép ablakokkal, ez van) és évek munkája, stressze, utánajárása után (mert a pénz csak az egyik dolog) van egy nem különösebben nagy és kissé siralmasan kinéző ház, ahol padlóra és bútorra és működő mosógépre se igazán telik, a legközelebbi falu pedig 4 km-re van és ha eladnánk, feleannyit se kapnánk érte, na az az érdekes. Ja és sokat melózunk rajta iszonyú rég, az anyagszerzés se egyszerű néha... Átépítéskor volt poénos, a párom a pincében, én a bútorok közti helyen, miközben hol építési törmelék, hol eső hullik a fejemre :D Nem panaszkodok ám, remek lesz ez, s a leírt helyzet a múlt, párszor elvesztettem a türelmemet, de már alakulunk :D Amúgy a falutól való távolság szerintem közel tökéletes s ha látnátok a kilátást :D A kert fái és dísznövényei is szuperek, szerintem a kilátás és a kert miatt vettük meg :D


Bizony, házra sok kell, nekem is sok keserű percem volt már miatta... Főleg, hogy TELJESEN át kellett építenünk, mert rááldoztunk iszonyatosan sok időt és nem volt megfelelő eladó ház. Átraktuk a konyhát, a fürdőszobát, a pinceajtót, minden burkolatot, a teljes felső szintet tetőstül leverték, kiment a kémény, a fedett teraszrész oszlopai és lambériája, a teraszkorlát, széttört a teraszburkolat... Egyszerűbben nem ment. A szigetelés és az összes nyílászáró cseréje alap, azon nem akadtam fent (csak amikor késtek és ott álltunk novemberben ablak nélkül a felső szinten :D de ebből jó sztori lesz, csak akkor volt kevésbé szórakoztató).


Bocs, elragadott a frazeológiám. Szerencsére nem bántuk meg a dolgokat, mert ez volt a legjobb, amit tehettünk... Kicsit irigylem azokat, akik vesznek egy remek házat, max. berendezni s ezt-azt cserélni kell... De legalább sajátabb így s mondom, jó kis sztorik lesznek ebből :D

2014. máj. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nos, a 4 kiállás pont 3-mal több, mint az egy, amit először írtál. 4 lefolyóra+20 fm kertire ásással-véséssel tök reális a 35, az anyagktg-ben meg nyilván benne van az 5rétegű cső+idomok ára is.

A következő projektnél meg járj el úgy, mint javasoltam és akkor tényleg romantikus lesz!:)

2014. máj. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Napkiraly ***** válasza:
100%

Nem való neked otthon, verd el a pénzt nyaraláson, aztán költözz az erdőbe.

Vagy miért nem használtad az előző kádat akkor?

2014. máj. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazad van , az építkezés nagyon sokba kerül ,nem annyiba ,amennyit az ember kalkulál.

Viszont te döntöd el , hogy hogyan akarsz élni :


Házat építesz , harcolsz , pénzt adsz ki , néha sikerül amit eltervezel , valamikor pedig nem.


Ha nincsen kedved ehhez , akkor ülsz egy panelban és nem csinálsz semmit , döglesz a TV előtt , számítógépezel , vagy sörözöl a kocsmában és közben osztod az észt.

Hagyod , hogy 250 e - ért a panelprogram keretében kicseréljék az összes nyílászárót ,majd közlöd az ezt szervező közös képviselővel , hogy ez drága volt és te jobban meg tudtad volna szervezni.


Én mind a kettőre láttam példát , van ismerősöm , aki körül szétdől a ház , 25 éve volt festés utoljára , de nem zavarja , másra költi a pénzét.

Van aki állandóan felújít , ha befejez valamit , akkor rögtön kezdi a következő ötletét megvalósítani.


Szóval , te döntöd el , hogy hogyan akarsz élni....

2014. máj. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy érzem, kicsit fejetlenül mentél ebbe bele. Apránként ismerted meg a dolog költségvonzatát, nem volt előre eltervezve semmi azon kívül, hogy kell egy kád. Legközelebb okosabban csináld. Tanulj, tervezz, aztán ha belefér a keretbe, akkor vágj bele.


Amúgy nem értem, hogy ha az ötrétegűt meg tudod csinálni magad, amihez presses idomok, és spéci szerszám kell, akkor a hőre lágyuló, ragasztható, sima PVC csatornával miért nem boldogulsz.

2014. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!