Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha az új szomszéd...

Mit tehetek, ha az új szomszéd már háromnegyed 7-kor elkezdi a lakásfelújítást?

Figyelt kérdés

Társasház fölszintjén lakom és éjjel érek haza, mert vendéglátós vagyok. Ma szembesültem azzal, hogy fölöttem új lakó van és bizony korán reggel beindulnak odafönn a borzasztóan hangos gépek. Fel is mentem, szóltam, de ő elküldött: -Jobb ha hozzászokik, mert ez el fog tartani egy darabig. Amúgyis 7-től szabad dolgozni...

Én mondtam neki, hogy a házirend 8 órát ír elő az ilyen munkák kezdésére, de erre azt válaszolta, hogy ő nem kapott házirendet és most nem is lenne ideje azt olvasgatni.


2013. nov. 21. 09:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Szólj a közös képviselőnek, házmesternek, éjjel meg kend be szarral a kilincsét.
2013. nov. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Amikor te ujitod fel a lakasodat majd, akkor te fogod zavarni a tobbieket...
2013. nov. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én amikor helyrepofoztam, direkt 9 óra előtt nem kezdtem el, mert tekintettel voltam a szomszédokra. Sőt az anyukákat megkérdeztem a lépcsőházban, hogy mikor altatnak és akkor szünetet tartottam. De én kész voltam egy hét alatt, mert csak garzonom van.
2013. nov. 21. 09:29
 4/14 anonim ***** válasza:
Miért volt ilyen bunkó? én erre kérdeznék rá ...
2013. nov. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Abból csak veszekedés lenne és a felújítás után megmaradna a rossz szomszédi viszony, az pedig elég gáz!
2013. nov. 21. 09:35
 6/14 klopusz ***** válasza:
82%

Hogy nem akarja elolvasni, az senkit sem érdekel. Már régóta tudja mindenki, hogy a törvény nem ismerete nem mentesít annak betartása alól.

Mindenképpen szóljál a közös képviselőnek, első körben neki kell felszólítani a szomszédot. Ha ennek nem lesz eredménye, meg kell kérdezni az önkormányzatot, hiszen lehet, hogy ez a problémakör helyi rendeletben is szabályozva van. Ha igen, akkor rendőrt is lehet hívni.


Ezt azért olvasd el, hátha segít:


[link]


Remélem, segítettem.

2013. nov. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Oké. Köszi! Hát remélem nem jutunk el idáig, mármint ami a rendőri intézkedést illeti, de azért jó tudni.
2013. nov. 21. 09:41
 8/14 anonim ***** válasza:
6%
Azt teheted, hogy elmész otthonról.
2013. nov. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
6%
Házirendet csak a bolond ember olvasgat.
2013. nov. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"direkt 9 óra előtt nem kezdtem el, mert tekintettel voltam a szomszédokra. Sőt az anyukákat megkérdeztem a lépcsőházban, hogy mikor altatnak és akkor szünetet tartottam"


Szerintem ezeket le kell nyelni. Mindig lesz akit zavarsz. Egy egy év alatti gyerek kétszer alszik kb 10-12-ig meg 15-17-ig, aztán amikor egyszer alszanak alszanak kb 13-15-ig. Aztán ott vannak akik éjjel dolgoznak, hazaérnek nyolcra, te kezdesz fúrni 9-kor. Szóval nincs olyan hogy valakit nem zavarsz. Most téged zavarnak. Társasházban ezt tűrni kell.

2013. nov. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!