Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szalagparketta lerakása. Mire...

Szalagparketta lerakása. Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Jelenleg járólap van lerakva, erre szeretnék szalagparkettát letenni. Tehát viszonylag egyenes felületről beszélünk. Korábban már többször tettem le lamináltat, az már megy... :) Miben tér el a szalagparketta? Hogy érdemes ragasztani? Pontszerűen, vagy a nút teljes hosszában, mit kell alátenni? Habfóliára gondoltam... Ahogy elnéztem nem klikkes, csak simán a nút van kimarva a széleken, amin összecsúszik. Minden hasznos segítséget köszönök :)

2014. jún. 5. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

alátét mint a laminált alá. első és utolsó 2-3 sor elég összeragasztani; mi a nútba ~20cm enként raktunk. ettől már nem csúszik szét és egybe tartja a belsőket.összerakás után egy darabig mocoroghat. sorok összeütéséhez fa dorni és kalapács. utolsó sorokhoz célszerszám szükséges: [link] vagy olcsóbb: [link]

ide azért az erősebb kialakítás kellhet. laminált és a vas hosszan felfekvő része alá érdemes valamit teni, mert ütés közben lefele is mehet és megsértheti a parketta felületét.

2014. jún. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok. és a fal melletti hézagokat tartsad be, különben púposodhat, ez képes tágulni, mert fa.
2014. jún. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ma már ú.n. klikk kapcsolást használnak. A kereskedelemben már nem is láttam ragasztósat.
2014. jún. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
És a Zoutube-n sok videót találsz a szerelésről.
2014. jún. 6. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Jepetto Parketta Stú válasza:
79%

A csaphornyos szalagparketta alá nem kell habfóliát tenni, mert ragasztással kell lerakni. Viszont nagyon esélyes, hogy a PU ragasztó a járólapon nem fog jól kötni. Vagyis ki kell önteni. A csap-horonynál történő ragasztás sajnos nem túl szakszerű. Olyan kis felületen ragasztja meg a padlót, ami a szalagparkettában fellépő feszültséget esélyes, hogy nem fogja bírni. A "viszonylag egyenletes felület" is kérdés pontosan mit takar, mert itt sajnos milliméterek is számítanak.


Mivel ez összetettebb munka, amiben még nincs jártasságod, én inkább azt javasolnám, hogy fordulj szakemberhez. A nút-féderes szalagparkettát lerakni járólapos helyiségben nem hasonlít a laminált padló lerakására.


Üdvözlettel:

Jepetto Parketta Stúdió

2014. jún. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez egy megmaradt mennyiség, nem most vettük.Lehet, hogy most már nem kapható. Ez még új, de ugyanebből a fajtából már volt letéve. Amik le voltak rakva, valami kartonpapír szerűre volt helyezve... Ez elég érdekes, és én ezt semmiképpen nem tenném. Megragasztva is csak néhol volt, és abszolút nem volt hézagos, így gondolom a habfólia megfelelő lehet.Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat is.
2014. jún. 6. 23:29
 7/7 anonim ***** válasza:

parketta studio! sosem hallottam és a lerakási útmutatóban sem volt, hogy a szalagparkettát, (4m szálak voltak), hogy le kellene ragasztani, viszont alátétet írtak hozzá (egyenetlenség miatt).horonynál történő ragasztást írtak.

mindez a hozzá mellékelt leírásban volt, és laikusként is, a 2x20m2 es szobát 3 nap alatt befejeztük szegéllyel együtt.

2014. jún. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!