Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Betonozás, padlócsere?

Betonozás, padlócsere?

Figyelt kérdés

Vennék egy családi házat, de nincs az aljzat lebetonozva, csak hajópadló van, de elég rossz állapotú. Szeretném lebetonozni, és valamilyen módzerrel szigetelni, vízzáró réteget betenni.

A két szobát kéne így megcsinálni, összesen kb. 30 nm.

Mennyibe kerülne ez nagyságrendileg? Milyen alapanyagok kellenek: sóder, beton, hungarocell?

Sajnos nem értek ehhez, le tudná nekem ezt írni valaki?


2014. júl. 18. 10:38
 1/9 plajer tibor ***** válasza:

JAVASLOM AZ ALÁBBI RÉTEGET:


1.homok 20 cm

2.10 cm zártcellás hőszigetelés XPS fajta az EPS nem jó !!!

3. kissé vasaltbeton 4,2 hegesztett hálóval, kb. 6cm. FONTOS Megjegyeznem, HOGY MEG KELLENE KERESNI A FALAK ALATTI VÍZSZIGETELÉS SZINTJÉT /ha van ..../ ANNAK KELLENE A BETON TETÉJÉVEL FUTNI.

4 vízszigetelés csatlakoztatva a falak alattihoz / ha van ilyen.../

/ ha szintek nem stimmelnek, akkor ide is kerülhet a XPS hőszigetelés és nem a beton alá /

5 . aljazatbeton 6 cm

6. burkolat 1 cm

2014. júl. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Néhány észrevétel:


1.homok HELYETT kulé kavics

2.10 cm zártcellás hőszigetelés XPS fajta az EPS nem jó !!!

Ha már két réteg betont teszel, meg szigetelsz, akkor ne költsd el egy közepes falu árát az XPS-re, tegyél EPS100-at a vízszigetelés tetejére, kiváló lesz, ugyanis pont arra való.

...

/ ha szintek nem stimmelnek, akkor ide is kerülhet a XPS hőszigetelés és nem a beton alá /

Ezt sajnos nem tudtam értelmezni.:(

MINDEN esetben a szint megállapításával és kijelölésével kezdesz, mert az határoz meg mindent.

2014. júl. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nincsenek alászigetelve a falak, egyszerre vagy közvetlenül egymás után csináltatnánk meg az alászigetelést, illetve a betonozást.

Szóval, ha jól értem, a beton tetejének a falak vízszigetelésével egy szintben kell lenni? Vagy egyik a másik alatt kell hogy legyen? Úgy néz ki ez kulcskérdés az egész műveletben, de ez még nem teljesen tiszta nekem.

Köszi mindkettőtök válaszát!

2014. júl. 19. 21:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Na akkor előbb a falakat kéne alászigetelni. Valahogy...
2014. júl. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Injektálás módszer a falak alászigetelésére jó?
2014. júl. 20. 10:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, meg aztán milyen fal? De ha nincs szigetelés, akkor hangoljátok össze a padlószint magasságával, és számoljátok újra a projectet. Előbb a falat szigeteljétek mindenképpen.
2014. júl. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
teljesen téglaház. ok akkor összehangoljuk ezt a két dolgot. köszi
2014. júl. 20. 14:43
 8/9 anonim ***** válasza:

A két betonréteget az egyszerűség kedvéért nevezzük szerelőbetonnak és aljzatbetonnak.


A falak alászigetelése után csinálnám meg a szerelőbetont, aminek szintje a falszigeteléssel egy vonalba esik. Ezt szigetelném (GV3 vagy GV4 lemez, arra EPS100) majd erre jönne az aljzatbeton, amire a burkolnék.

2014. júl. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, így már azért kezdem kapizsgálni a dolgot :)
2014. júl. 22. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!