Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Betonozás után 3 nappal a...

Betonozás után 3 nappal a betonra személyautóval óvatosan már ráhajthatok?

Figyelt kérdés

Autókijárót betonoztam 3 napja. De most már szükségem lenne a kocsira, ezért kiállnék vele a garázsból. A beton elég masszívnak tűnik már, a cementet se sajnáltam belőle, locsolom is rendesen.

Szerintetek ráhajthatok már?


2014. jún. 30. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Hogy tudsz óvatosan ráhajtani? Attól könnyebb lesz az autó? :D Szerintem várnod kéne még 1-2 napot, a biztonság kedvéért. Mellesleg ha kell a kocsi, úgy is megpróbálod, akármi van, nem?
2014. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam lépésben megyek régig rajta, nem padlógázzal indulok és satufékkel állok meg. A szélére meg nem ugratok fel. Nem gondoltam volna hogy ezt külön részleteznem kell...
2014. jún. 30. 15:43
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

A súly akkor is ugyanannyi ha 40-el gurulsz át rajta. Ha nincs vasalva, vagy eltörik, vagy nem.


Ha ennyire bizonytalan vagy, szórj rá homokot és fektess le deszkákat, hogy a 3x jobban eloszoljon a súly. Végülis egy kerékre kb 300-400 kiló jut, csak 3 ember súlyát kell kibírnia adott pontokon. Ha leörik, úgyis a széleknél fog.

2014. jún. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele hogy a súly (szerintem inkább tömeg) ugyan annyi. De nem ez volt a kérdés, hogy változik-e az autó tömege.

Ha egy mázsás vasgolyót ráteszek, valószínűleg kibírja. Ha 3 méter magasból rádobom, azt már szerintem nem. Pedig a tömeg így is, úgy is ugyan annyi.

2014. jún. 30. 16:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

a széleiemre vigyàzz!

tavaj apôsom rbetonozott, párom ráhajtott széttõrt. de mert csak a szélére ment. a másikra telibe ment rà annak nem lett baja

csak óvatosan!

2014. jún. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ja, az is 3 napos volt

(bocs a hibákért is )

2014. jún. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Az esetben ha vízszintesen haladsz rajta, a gyorsulási együttható 1x-es, vagyis súly és tömeg egykutya ebben az esetben. Viszont ha lejtős, akkor már súlyról szerencsésebb beszélni anélkül, hogy átdobnánk Newtonba.
2014. jún. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
De érdekes, kijavítgat bennünket fizikából, de egy ilyen kérdést nem tud egyedül eldönteni, hatalmas a kérdező. :D
2014. jún. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 plajer tibor ***** válasza:
71%
Az ötlet nem túl szerencsés! De ha már ez van akkor, célszerű lenne valami teherelosztó felületet lerakni a keréknyomvonalra. Például OSB lapot vagy vaslemezt, vagy bármit, ami kibírja, hogy átgurul rajta a kerék és nagyobb a felülete mint, ahol a gumi találkozik a betonnal / az kb. 20 cm x 30 cm/
2014. jún. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A hasznos válaszokat köszönöm. A többi kőműves mekk-mester meg megtarthatta volna magának az okoskodásait, ha már lövése nincs a témáról!
2014. jún. 30. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!