Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Leharcolt cserépkályha felújít...

Leharcolt cserépkályha felújítása, olcsón!?

Figyelt kérdés
Van egy elég régi cserépkályhánk viszonylag nagy méretű lebontani nem akarjuk, de sok helyen sérült a csempe rajt, darabonkénti pótlása túl költséges, ami eddig a legolcsóbb és legesztétikusabb megoldás az alábbi:először hótükörfóliával majd tűzálló gipszkartonnal körbekerítenénk. felfelé teljesen nyitva hagyva, a gipszkartont meg lefestenénk, vagy leburkolnánk, viszont nem tudom mennyire lenne megvalósítható ez a tervezet, ha valakinek van kivitelezhető ötlete, szívesen fogadnám. 30.000 nél többet nem akarunk rá költeni.

2014. júl. 23. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen felújitási ötletről még nem hallottam.
2014. júl. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos a cserépkályha nem konvekciós elv szerint fűt, hanem sugározza a hőt.

Így, ha körbekeríted/falazod, a fűtésben tevőlegesen nem fog tudni részt venni.

2014. júl. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha csak a cserepek sérültek, és nem füstöl, jó a huzatja, akkor egy kis lakkal javítható. Nem lesz eredeti, de jobb mint volt. Nevét nem tudom, valami hőálló lakk, azthiszem 280 fokig. Ez elég oda. De ennyi pénzből majdnem építtetsz egy téglakályhát, ha valahonnan szerzel bontott kisméretű téglát. Ezt aztán ha akarod vakolhatod, ha nem, hagyhatod rusztikus téglabukrolatúnak is. Nekem úgy is nagyon tetszik. Megtoldod egy kis pénzzel, és új kályhád lesz. A téglakályha is kb az a minőség, mint a cserépkályha, csak ez nem annyira a sugárző hőre épül, mint a cserépkálya. Hatásfoka hellyel-közel ugyan az, építéséhez is kb ugyan az kell. Keress egy szakembert, aki mond rá egy korrekt összeget. Annyi pénzt rákölteni egy rosz kályhára felesleges pénzkidobás.
2014. júl. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, "nagyjából"(előző lakó nem takarította egyszer majdnem felrobbant) rendben van belsőleg, sokat nem lesz használva, de lesz tüzelőanyag a télre rendesen, átépíteni sok munka, bár mondjuk hosszútávon megfontolandó. Azt a lakkot meg kipróbálom.
2014. júl. 27. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!