Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 1954-es családi házat újítunk...

NGábor83 kérdése:

1954-es családi házat újítunk fel. Új aljzat készül + szigetelés. Mi a legcélszerűbb menete a dolognak?

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 15:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Milyen vastag beton legyen az aljzat?
2014. júl. 24. 15:57
 2/4 anonim ***** válasza:

Alulról kezdve:

-szerelőbeton 8-10 cm vastag, némi vashálóval erősítve

-vízszigetelés GV 3 vagy GV 4 lemezzel, hegesztve

-hőszigetelés min. 5 cm EPS100

-műanyag fólia a szigetelés védelmére

-4-6 cm esztrich beton aljzat

2014. júl. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még egy fontos az előttem szólóhoz (amit írt az tökéletes, abban az esetben ha vb. vagy tégla lábazatú, téglafalazatú házról van szó.)

Ha van a fal alatt vízszigetelés akkor az újonnan készülő vízszigetelést célszerű felhajtani annak a magasságáig (mint egy képzeletbeli teknőt).

Ha vályog a falazat és van rendes lábazat akkor is a fentiek szerint kell eljárni.

Ha nincs a háznak tisztességes alapja (nincs csak téglaalap, vagy nincs lábazat (nincs a ház 2-3 lépcsőfokkal "kiemelve")) akkor már egy kicsit problémásabb a dolog.

Ebben az esetben szerintem kérdezzetek meg szakembert (építész, statikus), mert a vízszigeteléssel lehet probléma.

2014. júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 plajer tibor ***** válasza:

az első válasz szakszerű, kozervatív megoldás.


én egy kicsit modernebbet javaslok:


alulról felfelé:

1. homok tömörítve, lehúzva

2. zárt cellás hőszigetelés /XPS/ 20 CM

3. vasalt aljzat 10 cm / távtartóval vigyázzni kell, mert beszúródhat a hőszigetelésbe /

4. vízszigetelés 0,5 cm

5. aljzatbeton 6 cm

6. burkolat 1,5 cm


Ez egy drágább rétegrend, mint az első.

Jobb viszont /KB . 2-SZER/ a hőszigetelése és a hőtároló képessége is.

2014. júl. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!