Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Üdv, Szeretnék felújítani egy...

BLAUWOGOTBALLZ kérdése:

Üdv, Szeretnék felújítani egy régi hajópadlót, és ezzel kapcsolatban lenne szükségem segitségre tappasztalatokra?

Figyelt kérdés
Szóval ez a hajópadló kb 20-25 éve úgy van ahogy. A használat és a nedvesség azonban kifogott rajta az illesztéseknél kivan dudorodva annak rendje és módja szerint. Révén hogy a közelben nem találtam bérelhető padló csiszolót igy egy Einhell 1200W-os szalagcsiszolóval kezdtem el, ez egy jó ötletnek tűnt, na most a probléma ott kezdődött hogy a hullámok miatt nagyon lassan haladok. (a hullámok miatt az hogy szintbe csiszoljam nagyon sok időt megeszik) Elkezdtem 2 napja és még csak 5 padlót sikerült megcsiszolnom a 20m2-es szobában tehát iszonyat lassan haladok (40-es papirral csiszolom, később szerettem volna váltani 120-asra, ha a nagyját leszedtem 40-esel. ) A gép is nagyon gyorsan melegszik szóval kb 5-10 percenként meg kell állnom 20-30percre. Szálirányban kezdtem és körkörösen lassan tolom a csiszolót. Valaki próbálkozott már ezzel előttem? Ha igen, akkor ő hogyan csinálta? Továbbá ha egyszer eljutok oda hogy le lesz csiszolva, akkor hogyan tovább? Mivel érdemes és milyen sor rendben ( gondolok itt az alapozásra, lazúrozásra, lakkozásra ).

2014. aug. 6. 18:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Ilyen csiszolóval max a radiátorok alatt, kályhák mögött, szegélyléc mellett és helyén szokás, különben szopás. A kölcsönzőből magas kaucióval, de kis költséggel tudtál volna csiszológépet bérelni amivel 2 óra alatt végzel, igaz némi rutin kell, hogy ne marj vele árkokat. Mostmár eltart egy darabig.


A helyzet az még mindig, hogy a nitrós lakkok a legkeményebbek és a legtartósabbak, nagyon soká sárgulnak, aztán a lakkbenzinesek, majd a vizesbzisúak következnek tartósság és keménység szerint.


Tulajdonképpen megpácolhatod, ha nem tetszik a világos fa szín egy vékonylazúrral, majd kaphat 2 réteg lakkot. Az első lehet hígabb. De lazúrozni is kell rutin, mert nem elég az, hogy nagyon gyorsan kell csinálni, de az fogások helyeit is váltani érdemes laponként, mert ahol összeér az előző és a következő fogás, ott dupla lazúr gyűlik fel és egy sötét csík lesz.

2014. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!