Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 1 éves tapéta eltávolítása...

1 éves tapéta eltávolítása glettelés nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy éve rajtunk fel két tapétacsíkot, amit el szeretnénk távolítani. Nem tudom, mivel ragasztották fel. Nem szeretnénk szakembert hívni, de természetesen festeni is fogunk. Ez esetben milyen módszerrel lehet a falról eltávolítani, hogy ne kelljen leglettelni a falat?

2014. aug. 8. 16:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Megjegyezném utólag, hogy vlies tapétáról van szó.
2014. aug. 8. 17:07
 2/6 anonim ***** válasza:
A tapétaragasztók vízben duzzadók szoktak lenni. Vizes ecsettel meg kell nedvesíteni és a ragasztó felduzzadása után elvben lehúzható.
2014. aug. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam. Remélem könnyen lejön és nem fog a fal sérülni.
2014. aug. 8. 17:33
 4/6 anonim ***** válasza:
alaposan áztasd, és ne tépd, csak vizezd, és húzd.
2014. aug. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vizes ecsettel benedvesíteni, várni egy kicsit, aztán reménykedni, hogy egyben lejön, nem pedig foszlányokban. A ragasztóból biztosan marad a falon, azt nem árt lekaparni, különben foltos lesz a festés. Ha viszont lekaparod, utána meg glettelni ajánlatos, hogy szép sima legyen. Szerintem a glettelést nem lehet megúszni, de nem kell tőle félni, nő létemre nekem egész jól sikerült.
2014. aug. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dekor53 válasza:
A vlies tapéta szárazon lehúzható, de csak szárazon , maradék nélkül, ha a megfelelő ragasztóval lett felragasztva.
2015. szept. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!