Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hőszigetelt üveggel kapcsolatb...

Hőszigetelt üveggel kapcsolatban tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Thermo üveg van a teraszajtóban és télen folyik le róla a víz a parkettára, ezt szeretném kiküszöbölni. Milyen üveget kéne beépíteni vagy elég lenne a hőszigetelő fóliát ráragasztani az üvegre?

2014. aug. 25. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2 rétegű 3 éve gyártott hőszigetelt üveg van a nyílászárókban, melynek U értéke 2,3 W/Km2. Szóval nem a legmodernebb. De csak durva mínuszokban gyöngyözik az üvegek alján az legalsó 1 ujjnyi rész.

Mondjuk nálam az erkélyajtót a padlófűtés melegíti, az pont nem szokott páralecsapódást mutatni.

Nem lehetséges, hogy az üveg elengedte az argont és leromlott a szigetelési értéke? Vagy újkorában is csurgott rajta a víz? Mekkora a páratartalom, amikor csorog a víz rajta?

2014. aug. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerelj/szereltess be páraérzékelős szellőzőt a nyílászáró(i)dba, az majd megoldja a problémádat. Az üvegnek valszeg nincs baja.
2014. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez 10 évvel ez előtti thermo üveg és új korában is folyt le róla a víz télen. Naponta minimum 4* szellőztetek télen és bent 21 fok van, párásítót nem használunk, csak 6 kaktusz van abban a szobában úgyhogy nem párás a levegő
2014. aug. 26. 22:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Értem... Hát, egy hőszigetelő fólia kevés lenne szerintem. Ha szánsz rá pénzt, akkor cseréltesd ki az üveget valami modern 2 rétegű argonos, 1-2 közötti U értékű üvegre, és megszűnik ez a jelenség. Nálam a páratartalom 50-60% közt szokott lenni kétszeri szellőztetéssel, és 21,5 fokra van állítva a termosztát. A 2,3-as U értékű ablakomon a -10 fok alatti külső hőmérsékleteken jelenik meg néha egy kis páralecsapódás, gyöngyözés az üveg legalsó 1-2 centiméterén...
2014. aug. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj az okvetetlenkedésért, de ha nem párás a helyiség levegője, akkor ugyan honnan a fenéből tud magának vizet szerezni az ablakod, hogy folyassa magáról? Fakaszt?:)
2014. aug. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi okozza a párásodást. Tavaly télen már a pára stop készüléket is bevetettük, de érdemi javulás nem volt :(
2014. aug. 27. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!