Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógéppel kapcsolatban...

Mosogatógéppel kapcsolatban tapasztalatok? Van aki megbánta, vagy érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Vannak fenntartásaim vele kapcsolatban, és eddig is megvoltunk nélküle,de mindenhonnan azt hallom, hogy sokkal több idő jut mellette a gyerekekre.
2013. nov. 7. 11:08
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon megkönnyítette az életemet, és azt bánom, hogy nem vettem hamarabb. Sokkal jobban ráveszem magam azóta a főzésre is, nem számít, ha tele a konyha koszos edénnyel. Én nagyon szeretem, bár kipakolni (hajlongani) nem annyira élvezet, de még mindig gyorsabb, mint kézzel mosogatni. És ebbe a férjem is szívesen bepakol, míg kézzel semmiképpen nem mosogatna.
2013. nov. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem. Lehet nélküle élni, de egy vasárnapi főzésnél 2 személyre is megtelik.

Néha 2 kört is megy egy nap.

A poharakat szebbre mossa, mint én kézzel.

2013. nov. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt bánom, hogy nem hagytam előbb, hogy megvegye nekem a férjem.

Imádom, fontossági sorrendben egy szinten van a mosógéppel.

Szinte minden nap megy, rengeteg időt-vizet megspórolok vele. Esténként elég bepakolni (vagy napközben rögtön ide gyűjteni a csetres edényt), beindítom, reggelre elmosogatott, csak elő kell venni a tiszta edényeket.

A vendégeknél is ideális, nem kell órákig állni a mosogató mellett, csak bepakolsz és mehetsz kávézni a többiekkel. :)

Gyerekek mellett nagyon hasznos, gondolom, sokat főzöl, ha pici is van, mehet bele a turmixgép, kistányérkák, poharak, edények, cumisüvegek, itatópoharak...

Persze, nélküle is van élet, de ha van rá keret, miért ne könnyítenéd meg vele az életedet?!

2013. nov. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt bánom, hogy nem vettünk előbb!


Ketten vagyunk csak a párommal, korábban naponta elmosogattunk (nem bírjuk a mosatlan látványát). Most 3-4 nap alatt telik meg a mosogatógép, kis vízzel kiöblítjük a dolgokat és a zárt mosógépben probléma nélkül eláll amíg meg nem telik. 65°C-on maximum a 100 éves szénné égett zsíros edényt nem mossa el, nagyon szépen tisztít egyébként, az meg csak bónusz, hogy szárazon jönnek ki belőle az edények, nem kell a csepegtetőn állniuk és nincs az, hogy maszatosan töröljük el véletlen.


Ha összeszámolom, hogy egy hétvégi menü és desszertkészítés után mennyi időt spórolunk meg vele, hát még egy családi összejövetelnél...órákról van szó hetente :)


Arról nem is beszélve, hogy összesen 12-15 literrel elmos 3-4 napi adagot, 10 perc folyóvizes mosogatás (naponta) pedig min. 100 liter vizet igényel. Ehhez képest a 800w, amit a szárítás megeszik kb. 50 ft áram, a víz ennek többszöröse lenne.

2013. nov. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket és tapasztalatokat!
2013. nov. 7. 13:57
 6/36 anonim válasza:

Sziasztok!


Anyukámnak keresek mosogatógépet, és szeretnélek megkérni titeket arra, hogy írjátok le, milyen típusú mosogatógépet vettetek. Írjátok, hogy szépen elmosogat, de sok helyen meg az ellenkezőjét olvasom, ismert márkáknál is (pl Whirlpool). Köszönöm szépen!

2013. nov. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

Nekünk noname német márka van igazából, valami "ok" vagy mi (media markt és a saturn közösen alapított márkája), itt kint vettük.


Ilyeneket hogy whirpool meg samsung meg anyémkínja háztartási termékekből nem szabad venni, amit viszont javasolni tudok pl. a bosch, aeg, haier nagyon megbízható!

2013. nov. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

Nekünk Candy volt, 8 évig bírta, valószínűleg megint azt veszünk. Tökéletesen elégedett vagyok vele, mikor beszart nem nézettem meg, mert igaz, hogy nem szarom a pénzt, de én nem is akarok 20 évre venni készülékeket, ez alatt a 8 év alatt is jöttek már ki olyanok, amik még energia takarékosabbak, még kényelmesebbek, még jobban megfelelnek az igényeinknek. Mostmár úgyis bútort cserélünk, abba már beépítettet akarunk stb. Szóval az is lehet, hogy nem lenne nagy összeg a javítása, de nem foglalkoztunk vele.


A whirpool, indesit gépekről viszont nagyon sok ismerőstől hallom, hogy 1-2 év után komoly bajok voltak velük. Olyat nem vennék, az azért túlzás.

2013. nov. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Nekem Indesit van, két éves, tökéletesen működik.

Mi az elején annyi tanácsot kaptunk, hogy próbáljuk kitapasztalni, hogy mennyi sót, öblítőt "szeret" a gép, és a tabletták/mosogatógélek között is különbségek vannak.

Gyakran kell kiszedni a szűrőjét és a nagy szűrőrácsot is kitakarítani, zsírtalanítani, néha átmosatni valami speckó géptisztítóval és akkor sokáig hatékony marad.

2013. nov. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
37%
Én utáltam el is adtam.Ha nagyon koszosak az edények tányérok elkell öblögetni előtte, rászáradtat nem vitt le, mire be meg kipakoltam annyi idő alatt el is mosogattam kézzel.Áramot fogyasztott főleg ha ment 1 óráig.Mikor kivettem mindíg volt olyan amit újra elkellett mosni.Ha lekozmálod a kaját ugyanúgy bekell áztatni+ else tünteti a nyomát.Kell bele havonta min. 1000-1500Ft-ért tabletta+ecet+só.Árammal együtt jóval drágábbra jött ki, mintha kézzel állóvízben 12-15 literből elmosogatok amihez csak egy olcsó mosogatószer kell és kész meg kb. 15 perc naponta.Nekem sajnos nem vált be.A legjobban az bosszantott, hogy koszosak maradtak a tányérok, edények és tök fölöslegesen ment a gép+újra kellett mosni.2 évig kinlódtam vele, most meguntam és inkább eladtam.
2013. nov. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!