Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel tudok átfesteni egy...

Mivel tudok átfesteni egy barna ajtót fehérre/feketére? Egyszerű, olcsó megoldást keresek, milyen festéket ajánlotok illetve előtte le kell kaparni az ajtóról a festéket vagy milyen előkészülteket igényel?

Figyelt kérdés
ajtó,barna,fehér,fekete,festés,lakberendezés,festék, felújítás

2014. aug. 30. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez az a téma, aminél ne mekkmesterkedj, hanem bizd egy szakemberre. Jobban jársz.
2014. aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Először a szakira bíztam azt csinálta szó szerint sz*r barnára, világos karamell helyett szóval ezek után már nem tudom hogy bízzak benne xd
2014. aug. 30. 13:45
 3/7 anonim ***** válasza:
zománc festékkel és hengerelheted is
2014. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Azért egy ajtó lefestése nem akkora különlegesség, hogy egy érdeklődő ember ne tudja megcsinálni. Aki barkácsolóbb hajlamú, az komplett szekrényt is összehoz néha, na az már valami, de egy ajtófestés...

A barkácsoldalak alapján le kell szedni a régit, igen. Hőfújóval szokták talán, aztán kaparni... brrr.

Én igenis mekkmesterkednék, lefesteném zománccal (max. megsmirglizném előtte vagy bekenném hídképzővel, az van itthon egy csomó), esélyes, hogy jó lesz, ha mégse, akkor majd próbálkoznék máshogy. A pinceajtónál a nem bevált lazúr tetejére ment a zománcfesték, nem jött le.

Ha valami speckó festék kell az ajtóra (Kérdező, bizonyára láttad, mivel festett a "mester"), akkor pedig olyannal. Én csak egy kissé gátlástalan, nem a hagyományos utakat követő laikus vagyok, aki kísérletezik a házával, egyelőre sikerrel.

2014. aug. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
azt nem láttam a mester hogy csinálta, akkor nem így nézne most ki ha jelen vagyok, de viszont a festék valahol még meg van. köszönöm a válaszokat. Hívnák szakembert, nőként kb. semmit nem értek ehhez, de ezt most anyagi kereteim nem engedik meg...
2014. aug. 30. 16:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Leszedni a festéket fáig. Alapozni, festeni.

Meg elvileg ugye elötte olajjal lekenni.

2014. szept. 9. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Le kell kaparni az előző réteget, alapozni, és újrafesteni. Én a Cellkolor zománcfestéket tudom ajánlani, tök jó színekben van, és tartós, ablakkereteket festettem le vele, és gyönyörű. Szerintem ha van egy kis kézügyességed, nem kell szakit hívnod, én is egyedül csináltam, és nagyon szép lett!
2014. okt. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!