Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szigeteletlen vályogház...

Szigeteletlen vályogház aljazbetonnal, nedvesedés ellen olcsó praktika?

Figyelt kérdés
A lényeg, a ház egy része rettentően rossz, ablak alatt pl az egész terjedelmében kb 20 cm-es kagylósodás volt, a víz miatt. Ezt kijavítva nem jelentkezett újra. Viszont a mészvakolattal vakolt alsó 50 cm porlik. (belülre tégla van rakva a falba) Máshol úgy csináltam, hogy aláfalaztam téglával mészhabarcsba, majd tapasztottam. Ott nem észlelek vizesedést, pedig aljzatbeton, pvc, a vályog ellenségei mind megvan. Újra akarom az aljzatot betonozni, csak 5 cm-rel, és csempézni. Mert vizet akarok bevezetni, akkor szennyvizet kivezetni, meg egy kis elektromos áthúzás is kellene. De kívül hogy oldjam meg? Egy 4-5 m2-es falszakasz van elázva, úgy, hogy kézzel lehet bontani. Oda mit rakjak? Ez a tetőtől lefelé majdnem a fal aljáig van így, kb 2 m szélességben. (belül nem látszik) Oda is rakjak inkább vályogot? Vagy téglát? Mi lenne jobb? Anyagilag mindegy, mert minden van itthon, max meszet kell venni. És az aljzatbetonra valami praktika? Hogy csináljam, hogy lehetőleg ne ázzon fel? Nem akarom leszigetelni a házat, max ahol ki van kagylósodva, odd húzok alá egy kis fóliát, majd arra falazom. De nemtudom hogy lenne a legjobb? Terméskő alap, majd egy sor tégla, és a vályog. Valamint a fal csempézése. Régen mészhabarcsba rakták. Ez állt a falakon 30 évig is. Most is jobb lenne, mint a ragasztó? A falra? Fürdőszobának? Zuhanytálca, meg WC az egész. Meg egy kézmosó.
2014. szept. 6. 22:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Keresd meg az Index fórumon a vályogházas topikot, ott sok hozzáértő szaki írogat.
2014. szept. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!