Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy panel házban lakom, a 2....

Egy panel házban lakom, a 2. emeleten, azt lehet hogy csak a saját falamat leszigetelem?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert, kapásból erre a válaszom az lenen hogy nem, de pár lépcsőházzal odébb van egy egy 3 emeletes panel és az első emelten a középső lakónál nincs szigetelés. Le van szigetelve az egész lécsőház, ráhúzva a nemes vakolat, lefestve minden. erre azon a pár panel kocka így kivan hagyva....


[link]


Na most én ezt akarom fordítva, hogy csak nekem legyen leszigetelve. A h ü l y e szomszédok többsége állandóan leszavazza a szigetelését. Jól van mondom, elmentek a k u r v a anyátokba, majd én leszigetelem a saját részem ti meg fizessetek dupla rezsit.... Szerintetek lehet?



2014. szept. 8. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól tartok, hogy az Önkormányzatnak is van beleszólása. A rezsid meg nem csökkenne a felére.
2014. szept. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Amíg az egész fűtési rendszer nincs korszerűsítve, addig nem fog csökkeni a rezsid sajnos.
2014. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mármint a gáz télen.... úgy értettem a rezsit. gondoltam hogy a vízszámla nem csökken jelentős mértékben.... :) köszi a választ.
2014. szept. 8. 14:11
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy én is úgy tudom hogy van valami rendelet, hogy egységesen kell kinéznie a dolgoknak, legalábbis ez a lényege. de akkor ez hogy lehet amit linkeltem???
2014. szept. 8. 14:13
 5/7 supra01 ***** válasza:

Szia!

Szerintem lehet, csak akarni kell.

Van ezzel egy probléma.

Az a hülye hideg vándorol a falban, mint a félőrült:S

Azaz, ha a képedet nézzük, akkor a nem szigetelt lakás felett és alatt a szigetelés hiába van ott, a falon keresztül "beszivárog" a hideg.

Persze nem azt mondom, hogy teljesen fölösleges, mert valamit véd a szigetelés, jobb lesz, mint előtte.

Nálad pont az a baj, hogy alulról és felülről is hűlni fog a falad a szigetelés alatt.

Esetleg egy kicsit nagyobb részen szigetelsz, az is segíthet.

2014. szept. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Belülről szigeteltethetsz.

Van vékony hungarocell lap, és lehet kapni kifejezetten hőszigetelő lapokat, amit felragasztasz a falra.


De kívülről nem szigetelhetsz.

2014. szept. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van, belülről felrakatsz 3 cm-es lapokat leglettelteted és mehet a tapéta. Kapcsolókat kell max szintbe hozni ill. van aki csak kihagyja körülöttük a szigetelést
2014. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!