Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lerakhatom így a járólapot?...

Lerakhatom így a járólapot? Többi lent.

Figyelt kérdés
Idén beépítettünk egy üveges teraszrészt, hogy kibővítsük a nappalit, amit most szeretnék járólapozni.A probléma csak annyi, hogy a közel 9nm-es részen belül van egy kb.60x90cm-es téglalap alakú rész ahol alacsonyabban van a betonszint.Ha csemperagasztóval nagyjából szintbe hoznám, várnék, míg megszárad, utána lehet lehet arra részre is járólapot rakni? Ki lehet így egyenlíteni et a szintkülönbséget, ami durván 1,5cm-ről indul, a végén már csak 0,5cm?

2014. szept. 10. 08:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem erre találták ki a csemperagasztót, hogy szintkülönbségeket hozz ki vele. Miért nem keversz be egy kis betont és töltöd ki azt az alacsonyabb szintrészt?


Így mondjuk elég nehéz elképzelni, miért van kb 2 centivel alacsonyabban egy része... :)

2014. szept. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szerintem annak idején részletben rakhatták le a betont és ezért süllyedhetett meg.Akkor megpróbálom betonnal kihozni a különbséget.
2014. szept. 10. 09:00
 3/16 anonim ***** válasza:

igen ki


de így csinál, hogy szintbe legyen:



https://www.youtube.com/watch?v=rqvPqdRPaY4


https://www.youtube.com/watch?v=zukD0KVO1EA


ebben nem tudom mi az afehér amit hozzátesz, gondolom mészhidrát


https://www.youtube.com/watch?v=X0CFyuQ1NvM&list=UUFSQ6b65-O..

2014. szept. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
padlopon aljzatkiegyenlítő (vagy valami hasonló anyag a megoldás)
2014. szept. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

szóval ne csak nagyjából


az is megoldás, ha önterülőt használsz, de akkor kell az a guriga, hogy átfésüld az anyagot kiöntés után feltétlen és egybe kell kiönteni, mert ha apránként öntöd, akkor nem lesz szintben


olyat vegyél ami nem köt gyorsan,

2014. szept. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
és kell alá pormegkötő tapadóhíd
2014. szept. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Olcsóbb a beton. ;)
2014. szept. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Thankyou először szó nélkül hagytam, de most már megkérdezem láttál közelről betont? ... figyelj csak: "1,5cm-ről indul, a végén már csak 0,5cm" - ilyen szemszerkezetű beton nem létezik, legfeljebb misung (cement+homok+víz)
2014. szept. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A lyukat akarja szerintem szintbe hozni, én úgy értelmeztem. Mivel neki az egyik oldala lejjebb van, mint a másik, gondoltam a járólapot akarja elejétől a végéig pár fokos szögben lejteni, hogy "egyenes" legyen végig. Ennél a módszernél lényegesebben olcsóbb és gyorsabb, ha a lyukat kitölti betonnal, vagy misunnal, ha jól emlékszem. :)


Lehet én értettem félre, de akkor elnézést. Nem is nagyon lehet így elképzelni, mit magyaráz, kép kellene.

2014. szept. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az esztichet pont erre találták ki. Esetleg ajzatkiegyenlítő is teljesen megfelelő lehet...
2014. szept. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!