Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Téglából fürdőkád, csempézve,...

Téglából fürdőkád, csempézve, azaz magasított zuhanykabin?

Figyelt kérdés

Olyan helyre költöztünk, ahol igen pici a fürdőszoba, most egy régi zuhanytálca van benne, amit meg akarunk szüntetni, és kb. 30 cm-rel lehetne szélesebb a zuhanyzó, ha nem egy új tálcát vennénk, hanem az aljára egy-két sor téglát felhúznánk (3 oldala fal lenne), és az egészet lecsempéznénk.

Viszont mivel nagyon hiányzik a fürdőkád, ma az jutott eszembe, hogy ha nem csak 1-2 sor tégla lenne, azaz nem csak küszöb, hanem mondjuk 40-50 cm magas oldala lenne, akkor kádként is funkcionálhatna. Ekkora kád nem kapható, és akkor még a beépítésével is veszne el hely, így meg igaz, hogy kinyújtózni nem lehetne benne, de legalább le lehetne ülni.

Szóval egy kis épített kád lenne téglával, és szépen leburkolva. Milyen akadálya lehet ennek? A 3 meglévő oldalt, azaz a falakat csak le kéne csempézni, azt az egy kis oldalt pedig egy kőműves megoldja, hogy biztosan ne eressze át a vizet, biztos van erre valami anyag.

Mi a véleményetek, láttatok már ilyet, vagy tudtok bármit mondani, amire én nem gondoltam?



#tégla #fürdőkád #épített fürdőkád #téglakád
2014. szept. 29. 17:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Különös véletlen, de épp tegnap láttam a tévében egyik esti filmben.

Az biztos hogy gondosan kell a csemperagasztó és a csempék hézagai közti anyagot megválasztani, nehogy penészedjen. A víz áteresztése ellen meg akár a pincéket is jól leszigetelik, ott persze a talajvíz ellen.

2014. szept. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

milyen film volt?


már erre is rákerestem, van kenhető rugalmas szigetelés, amire rámehet a rugalmas csemperagasztó. ez a szigetelés 8-10 e ft.

2014. szept. 29. 18:01
 3/15 anonim ***** válasza:
Én inkább egy ilyet tennék be: [link]
2014. szept. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ez nem is rossz. aki akar zuhanyzik benne, aki kicsit megmártózna, annak se rossz. 110 cm hely van, pont jó. köszi.
2014. szept. 29. 18:10
 5/15 A kérdező kommentje:

elsőre tetszett, de megnéztem jobban, ez tényleg időseknek jó, akiknek le kell ülni, h megmosakodjanak.

de pihenni nem lehet közben, mert a magasabb szinten ülve csak a lábam van vízben, míg az épített kádban teljesen leülhetek és derékig érhet a víz, mint egy rendes fürdőkádban.

2014. szept. 29. 18:17
 6/15 anonim ***** válasza:
2-es: Sajnos a film címét nem tudom, mert a TV kapcsolgatása közben tárult elém az adott kádtípus, benne éppen fürdött egy hölgy.
2014. szept. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

[link]


Bár nem éppen a legolcsóbb, de egy alternatíva lehet ez is.

2014. szept. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ezt én is megtaláltam, de köszi. :)
2014. szept. 30. 14:40
 9/15 anonim ***** válasza:

Ismerősék így vették a házat, most készülnek szétbontani.

Rengeteg víz kell bele, és csak forró, mert igen nehezen melegszik fel, az elmondásuk szerint. Az övék teljesen téglatest alakú, a dugót lehúzva nem folyik ki maradéktalanul belőle a víz (bár ez lehet építési hiba, nincs lejtés).

Tehát nem az én véleményem, de nekik nem jött be.

2014. okt. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Esetlegesen akár üvegszálas kádat is készíthettek. Persze ki kell számolni, hogy az üvegpaplan, meg a ragasztó, meg még ami kell hozzá végül nem lesz-e drágább. Meg persze kell egy forma is hozzá.
2014. okt. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!