Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Beltéri falfestést 400Ft /...

Beltéri falfestést 400Ft / m2-ért vállaltak nálunk. Mennyire reális ez az ár?

Figyelt kérdés
2014. okt. 4. 18:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Anyag nélkül.
2014. okt. 4. 18:53
 2/11 anonim ***** válasza:
Az a gyanúm, hogy ez egy réteget jelent csupán, 0 takarítással semmi gipszeléssel. 1 rétegben meg nem lehet festeni egy átlagos festékkel, az csak a port köti le. 800-1200 között reális.
2014. okt. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kérdés kell-e glettelni, javítani, csiszolni, mélyalapozni vagy csak végig gurítani hengerrel.


Ha csak festeni kell akkor kicsit sok, de ilyenek az árak, Pesten vagy nagyobb városokban ez átlagos lehet.


Másik kérdés adnak-e számlát, mert ha igen akkor megint csak nagyjából megfelelő.

2014. okt. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok még mindig, még az is kérdés takarnak-e fóliával, takarítanak-e utána, azzal együtt megint csak reális.


Most így számolgatom amit írtál az alapján egy 5x4 -es szobát kb. 25-30ezer forintból festenek ki, én magamnak meg szoktam csinálni, ha kétszer végig megyek róla akkor kb. 5-6 óra csak a festés.

2014. okt. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Javítani kell, de nem sokat, itt ott ahol neki lett tolva valami. Glettelni nem kell, takarófóliát hoz, és le is takarja, takarítani nem takarít.
2014. okt. 4. 20:12
 6/11 A kérdező kommentje:
2 rétegben fest, számla nélkül ennyi.
2014. okt. 4. 20:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben szerintem picit drága, de azért nem pofátlanul - én mérnök vagyok és a saját vállalkozásomban nem keresek ennyit naponta:) igaz nem is fizikai munkát végzek - tényleg függ az elhelyezkedéstől is, mert van ahol sok gazdag ember festet aztán el vannak havazva a szakemberek, így magasabb az ár.
2014. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg olcsó, nem szakember ára, hanem kontáré. Gyanúsan olcsó, mert 2 réteg festése minimum 600 ft anyag nélkül, nulla számlával (1000Ft anyaggal). Persze ne a házilag így meg úgy lefestegetem, mert én olyan ügyes vagyok kategóriával vessük össze, mert teljesen más, ha én cserélem ki a kocsimban a motort és teljesen más a végeredmény mintha egy autószerelő. Nem szeretnék belemenni, hogy milyen elképesztő butaságokat követnek el laikusok amikor sűrű diszperzittel átgurítanak meszelt felületet vagy egy régi enyves falat, vagy hígítás nélkül állva lezománcoznak egy ajtólapot - ez a kontárokra is jellemző.
2014. okt. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Vakarással, gletteléssel, anyaggal 1000 Ft körül a reális. Csak festésre szerintem a 400 Ft pont jó, se sok, se kevés.
2014. okt. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Utolsó voltam, egyébként nálunk egy 40m2-es felületet kb. 1.5 nap alatt tettek rendbe, de a komplett felületet levakarták, újraalapozták, festették kétszer és ez volt 40e - anyaggal. Nekem kb. 2x ennyi idő lett volna, de a rendes levakarás kőkemény meló. Boldog voltam, nagyon jó árnak éreztem (szerintem a reális ára feljebb van), a munka is minőségi lett, a jóember kb. 30 éve fest.
2014. okt. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!