Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kazán csere előtt állunk és...

Kazán csere előtt állunk és nem tudom mennyit tudnánk spórolni ha a mostani turbós kazánunkat lecserélnénk egy kondenzációsra?

Figyelt kérdés
120m2 hasznos és 30m2 garázst fűtünk. A 3 szoba és a garázs kivételével padlófűtés van. Esetleg számítana-e egy külső hőmérséklet érzékelő felszerelése?
2014. okt. 19. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Számítana, és akár 15-20 %-ot is spórolhatnátok. Kalkulálj a radiátorok cseréjével is, ha nem szerettek dideregni a szobákban.
2014. okt. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A radiátorok cseréje miért szükséges? Az alacsonyabb vízhőfok miatt?
2014. okt. 19. 16:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, jól gondolod, az alacsonyabb fűtési előremenő miatt kellene a radiátorfelületeket növelni.

Nálunk egyszerű volt, mert volt mindeféle méret, és egy darab nagyon nagyot (150 centiset) kellett venni. Azt betettem a 120-as helyett, és többit cserélgettem, végül a legkisebb egy hatvanas esett ki, mert a helyére egy másik helyiségből egy 90-est tettem.

A külső hőmérséklet érzékelő (és korrekt vezérlés) kiépítése is jó ötlet. Ezzel a megoldással meg lehet csinálni, hogy ameddig lehetséges, addig csak olyan hőfonon menjen a kazán, ahol még a kondenzáció lényegesen növeli a hatásfokot. Aztán amikor már kint nagyon röpködnek a mínuszok, akkor nincs mese, kell a magas vízhőfok (55 fok körül már nincs kondenzáció).

De az a helyzet, hogy magyar viszonylatban statisztikai átlagban 5 olyan nap van, ahol az napi ÁTLAGhőmérséklet -5 fok alatt van...

2014. okt. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Beszélek egy szerelővel és nézek vmilyen kazánt.
2014. okt. 20. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!