Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A nyílászáró csere támogatásbó...

A nyílászáró csere támogatásból a panel lakások kimaradnak?

Figyelt kérdés

[link]


"Pályázatot benyújtani legfeljebb 4 lakásból álló, nem iparosított technológiával épített lakóépület részét képező lakás korszerűsítésére lehet."


Ez most mi alapján lett eldöntve? Jól értem, akkor a paneltömbben lakók nem is pályázhatnak?


Ez akkor a gazdagoknak és a vidéken élő szegényeknek lett kitalálva?

Mert -kis túlzással! -nagyjából ez a két kategória lakik max. 4 lakásos házban.



2014. szept. 29. 19:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt ne keverd össze a panel programmal.
2014. szept. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Talan azert, mert a panelhazakra van kulon panelprogram, ami tartalmazza a nyilaszarok cserejet is.
2014. szept. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja panelprogram van külön, de mondjuk a legkisebb nem modern társasház amit láttam, az 6 lakásos. Ami ennél kisebb, az meg nem szorul nyílászáró cserére, mert nem régi. Érdekes.
2014. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs panelprogram, úgy tudom.
2014. szept. 29. 23:33
 5/12 A kérdező kommentje:

Ráadásul ott a lakásajtómat szerintem nem tudom kicseréltetni, hiába húz rajta a hideg.

A panelprogramban nem csak a ház fali szigetelése van támogatva? (Nem, tudom, kérdezem.) Mert ahol láttam, ott csak a falat vonták be vastag szigetelőanyaggal.

2014. szept. 29. 23:35
 6/12 anonim ***** válasza:

+ ablakcsere. Azért legalább egy bejárati ajtót igazán kicserélhet a panelos is támogatás nélkül. Másoknak alig vannak ilyen lehetőségek bármire, a panelosoknak meg tömegével. Az persze a te bajod, hogy pont olyan házban élsz, ami a program hosszú ideje alatt eddig képtelen volt összehozni egy kis önrészt, meg beadni egy pályázatot, de a lehetőség adott rengeteg embernek.

Egy bejárati ajtó csere azért nem fél milliós tétel, hogy pályázat kelljen hozzá.



Nálunk rengeteg panelt csináltak meg most nyáron is amúgy, nem hiszem, hogy ennyi ház valami támogatás nélkül bírta volna.

2014. szept. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én kicseréltem már az ablakokat önköltségen.

Nem tudom miért fáj neked ha valaki ugyanúgy részesedne a támogatásból, mint akik most. Valóba, az a ház hibája, a lakók érdektelensége, hogy egy xarházi kommunista vakegér alkoholista öregasszony a gondnok aki semmit nem csinál.

2014. szept. 30. 01:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit meg vagyok bántva lelkileg. Éveken keresztül volt panelprogram. Akkor a családi házasok maradtak ki állandóan belőle. Nyilván azok is lehetnek csórók.

Akkor nem reklamáltad, hogy a családi házasok miért maradnak ki? Hát nem.

És amikor volt panelprogram, akkor miért nem pályáztatok?

A vakegeret meg, aki már nem gondnok, hanem valószínűleg közös képviselőnek hívják, miért fizetitek?

Nem is értem, hogy miért reklamálsz, ha nem voltatok képesek pályázni, míg volt panelprogram.

Hogy most éppen nincsen az idén, most lehet duzzogni másokra legalább, ugye? De ha lenne, akkor nem pályáznátok, mert az egész lakótömbben nincs 3-4 írástudó...

2014. szept. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nem tudom miért fáj neked ha valaki ugyanúgy részesedne a támogatásból, mint akik most."


A ház tömböd ajtaját és az ablakaidat, erkély ajtóidat támogatják. A lakásod ajtaja meg a lépcsőházba nyílik, ami szigetelésre kerül, új bejárati ajtót és ablakokat (ha van ablaka) kap. A családi házas ajtaja viszont a -20 fokos utcára nyílik. Azért van egy kis különbség.

2014. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az ajtóm nem a lépcsőházba nyílik, akkor nem írtam volna, hogy húz be a hideg.


Tudod, vannak olyan panelházak, ahol a lépcsőházból egy közös nyitott erkélyre lépsz és onnan nyílnak a lakásajtók. Ezek 100%-ban utcára nyitottak és gond nélkül jön be télen a mínusz.

2014. okt. 1. 02:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!