Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villanyfütésről tapasztalatok?

Villanyfütésről tapasztalatok?

Figyelt kérdés
ha valakinek ilyen van otthon - tudom többféle létezik, de bármelyik alternatíva érdekel - ossza meg tapasztalatait. jöhet még, hogy ki mivel füt és miért?
2014. okt. 27. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Sima olajradiátor, mert az halk, olcsó (már a megvétele) s nekem nincs szükségem hőtárolásra, viszont jó, hogy ide-oda tudom pakolgatni. Ugyanúgy 100%-os hatékonyságú, mint az összes többi zárt térben működő elektromos fűtőegység... Úgyhogy nekem tökéletesen megfelel.

Hőszivattyúval lehetne nagyobb hatékonyságot elérni, de annak a kiépítése nem érné meg, nem olyan nagy a fűtésköltségünk. Úgyhogy marad ez.


A kb. 90nm-es, nem nagy belmagasságú házamat fűtöm vezérelt árammal. Errefelé nincs gáz, a cserépkályhát és a kéményt pedig lebontattuk, túl jól szigetelt a ház ahhoz, hogy fával lehessen fűteni, de nem is szerettem a konyha közepén a piszkot. Pedig elég sok fahulladékot termel a kert, nem baj, rengeteget bográcsozunk.

2014. okt. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ment a zöld kéz :-) köszönöm!
2014. okt. 27. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:
a villany az összes közül a legdrágább. Gáz ha van akkor azzal érdemesebb, ha nincs akkor egy jó cserépkályha szerintem a mai napig nagyon jó tud lenni.
2014. okt. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kisebb szobába 10-12nm nekem elég a 1000-1500 wattos hősugárzó is és még maxon se kell járatni, 2-3 éve mikor mínusz 16-17 fok volt éjjel akkor kellett mind a 3 fűtőszálat bekapcsolni
2014. okt. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!